لوگو مای چنجرز

رمز ارز دش

توضیحات اختصاری درباره دش

دش با نماد اختصاری DASH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود دلار، در بازار معامله می شود. هر واحد از دش در این لحظه با قیمت ریال، با احتساب نرخ سامانه سنا معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن دلار است. قیمت در 24 ساعت اخیر برابر با است.

تعداد کل کوین های استخراج شده برابر با است

لیست تبدیل‌های دش

به سادگی در این لیست می‌توانید تبدیل کننده مورد نظر خود را بیابید

تبدیل از

به

لیست تبدیل کنندگان

دش

DASH

ریال

IRR

ریال

IRR

دش

DASH

دش

DASH

اتریوم

ETH

دش

DASH

بیت کوین

BTC

دش

DASH

ترون

TRX

دش

DASH

لایت کوین

LTC

دش

DASH

پرفکت مانی

PMUSD

دش

DASH

وب مانی

WMZ

همه چیز درباره دش Dash

از اواخر تاریخ دسامبر 2016، زمانی که ارز بیت کوین موفق شد مرز 1000 دلاری خود را رد کند، سرمایه گذاران بسیاری به شکل دیوانه وار در این ارز های دیجیتالی آغاز به سرمایه گذاری نمودند. استفاده از فناوری بلاک چین، منجر شد تا اولین پول غیر متمرکز با نام بیت کوین در جهان خلق شود. دش( Dash) نیز پس از آن ساخته شد و وارد جهان گردید. اما در آغاز، ارز دیجیتالی بیت کوین، نواقصی داشت. که همین مشکلات منجر شد تا ارزهای دیجیتالی دیگری مدعی رقابت با بیت کوین شوند و پا به عرصه رمز ارز های جهانی بگذارند. یکی از نواقصی که باید در مورد این ارز دیجیتالی بیان کنیم، ناشناخته بودن آن است. زیرا تمامی دارایی ها و تراکنش هایی که در آدرس بیت کوین انجام می شود، قابلیت رهگیری دارد. توسعه دهنده های این ارز دیجیتالی، بسیار تلاش کردند تا این مشکل را برطرف نمایند. که برای این کار ارزهای دیجیتالی ناشناس را طراحی نمودند. یکی از این ارزهای دیجیتالی ناشناس، که با نام پیگیر گریز نیز شهرت دارد، ارز دیجیتالی دش( Dash) می باشد. این ارز علاوه بر ایجاد حریم خصوصی فوق العاده، ویژگی ها و مزایای بسیار زیاد دیگری نیز دارد. با ما همراه باشید تا با این ارز دیجیتالی بیشتر آشنا شویم.  

ارز دیجیتالی دش( Dash) چیست؟

  بسیاری از توسعه دهنده های این ارز دیجیتالی، بر این عقیده هستند که دش نوعی پول الکترونیکی غیر متمرکزی می باشد، که همتا به همتا است. هدف از طراحی این ارز دیجیتالی نیز، گردش مالی به صورت نقد همچون دلار، یورو و ... بوده است. ارز دیجیتالی دش توسط توسعه دهنده ها، بر اساس کد اصلی بیت کوین طراحی شد. اما با این تفاوت که این ارز دارای حریم خصوصی بود و انجام تراکنش ها از طریق ان ارزان تر و سریع تر انجام می شد. دش( Dash) نیز همچون بیت کوین از بلاک چین استفاده نموده و متن باز می باشد. می توان این ارزهای دیجیتالی را هم بر روی سخت افزار و هم نرم افزارهای کیف پول ذخیره نمود. از جمله تفاوت های بیت کوین و دش باید به انجام تراکنش های سریع و ارزان دش( Dash) نسبت به بیت کوین اشاره نماییم. البته برای استخراج این ارز دیجیتالی، باید روند متفاوتی با بیت در نظر گرفت. در نهایت نیز می توان در دش تراکنش های ناشناس ایجاد نمود.  

چرا و در چه زمانی دش طراحی و ایجاد شد؟

  این پروژه در تاریخ 18 ژانویه سال 2014، توسط تیمی که ایوان دو فیلد آن را سرپرستی میکرد، آغاز شد. ابتدا این ارز دیجیتالی دش( Dash) را با نام ایکس کوین می شناختند، اما در تاریخ فوریه 2014 به نام دارک کوین تغییر داده شد. در نهایت نیز در تاریخ 25 مارس 2015 با نام دش در دنیا شناخته شد. ایوان دو فیلد خود در سال 2010 با ارز دیجیتالی بیت کوین آشنا گردید و به شدت تحت تاثیر فناوری آن قرار گرفت. اما ایشان دریافت که بیت کوین قادر به محافظت از حریم خصوصی خود نیست و تراکنش ها را نیز با سرعت پایینی انجام می دهد. پس از ان فکری به ذهن او خطور کرد، که از کد های بیت کوین برای تولید ارز دیجیتالی دیگری استفاده کند. که این الهام منجر به خلق دش( Dash) گردید.  

توزیع پاداش و نحوه استخراج در دش( Dash)

  این ارز دیجیتالی از روش استخراج برای امنیت و تولید واحد ها یا همان الگوریتم اثبات کار استفاده می نماید. این الگوریتم X11 می باشد. از این رو برای ان که بتوان اقدام به استخراج دش نمود، باید از دستگاه های مخصوص ASIC یا کارت گرافیک استفاده نمود. زمان لازم برای تولید بلاک در ارز دیجیتالی دش( Dash) 2.5 دقیقه بوده و تقریبا در این مدت می توان 56 تراکنش در ثانیه را تایید کرد. در این رمز ارز تمامی پاداش ها تنها به ماینرها تعلق ندارد. یعنی علاوه بر ماینر ها، گروهی از کاربران ویژه که مستر نود نامیده می شوند نیز پاداش دریافت می کنند. آن هم بسته به عملکرد خود و انجام برخی کارها. مستر نود ها اصولا وظیفه دارند ویژگی های خاص شبکه دش( Dash) را برعهده گیرند. از جمله:
  • ویژگی Private Send (ارسال خصوصی): انجام تراکنش های خصوصی و ناشناس، بدون رهگیری.
  • ویژگی‌ Instant Send (ارسال فوری): با استفاده از این ویژگی بسیاری از کاربران دش قادر هستند با پرداخت کردن کارمزد بیشتر، به صورت فوری و کمتر از دو ثانیه اقدام به انجام تراکنش نمایند.
برای این که در شبکه دش مستر نود شوید، لازم است تقریبا 1000 واحد دش( Dash) در کیف پول رسمی خود داشته باشید. معمولا ماینر ها و مستر نود ها 45 درصد از پاداش ها را به خود اختصاص داده و 10 درصد باقی مانده از آن را در خزانه این شبکه ذخیره می نمایند.  

تعداد واحد های ارزی دش چقدر است؟

  این ارز دیجیتالی به گونه ای طراحی گریده که تنها 18 میلیون واحد از ان می تواند وجود داشته باشد. به همین دلیل پس از استخراج 18 میلیون واحد، دیگر نمی توان دش( Dash) استخراج کرد. آنگونه که پیش بینی شده است، برای استخراج این میزان ارز دیجیتالی دش، تا سال 2300 زمان لازم است. هر سال برای استخراج این ارز دیجیتالی، سختی های بیشتری به وجود می آید. از سوی دیگر نیز پاداش استخراج آن نیز هر سال به میزان 7.1 درصد کاهش می یابد. بلاک هایی که در این بلاک چین در هر 2.5 دقیقه ساخته می شوند، اصولا 4 برابر سریع تر از بیت کوین هستند.  

کیف پول های ارز دیجیتالی دش

  ارز دیجیتالی دش نیز همچون دیگر ارزها، دارای سخت افزارو نرم افزاری به نام کیف پول می باشد. که در این کیف پول ها می توان اقدام به دریافت، ارسال یا ذخیره ارز نمود. کیف پول های بسیار زیادی برای دش( Dash) وجود دارد، اما تنها برخی از آنها برای کاربران امنیت داشته و توسط وب سایت رسمی این شبکه مورد تایید می باشند. بهتر است این نکته در نظر داشته باشید که تمامی کیف پول های معرفی شده در این مطلب، مورد تایید بوده، و کاربران مسئول دارایی های خود می باشند. بدون آن که واسطه ای در این میان وجود داشته باشد. از این رو بهتر است حتما از تراکنش های کیف پول خود بکاپ تهیه نمایید.  

بهترین کیف پول های دسکتاپ شبکه دش

 

کیف پول الکتروم دش( Dash)

  این کیف پول را باید محبوب ترین نوع کیف پول برای این ارز دیجیتالی بیان نماییم. امنیت بالای آن از یک سو، و ذخیره شدن کلید های خصوصی از سوی دیگر منجر شده است تا این کیف پول بسیار پر طرفدار شود. یکی از مزایای اصلی استفاده از این نرم افزار، عدم نیاز به زمان و همگام سازی با بلاک چین ها می باشد. البته باید بگوییم کیف پول الکتروم دش( Dash) از ارسال فوری و خصوصی پشتیبانی نمی نماید.  

کیف پول رسمی دش

  این کیف پول مستقیما به شبکه دش متصل است و با بلاک چین های این شبکه در ارتباط می باشد. به طور کلی باید بگوییم این نوع کیف پول از ارسال خصوصی و فوری پشتیبانی می نماید. از این رو بسیاری از افراد تمایل به استفاده از آن دارند. برای این که بتوانید از کیف پول رسمی دش( Dash) استفاده کنید، باید صبر کنید این کیف پول با بلاک چین همگام سازی شود. پس برای این کار به اینترنتی پر سرعت و ترافیک با حجم بالای نیاز خواهید داشت.  

کیف پول اکسودوس

  از دیگر کیف پول های که توسط شبکه دش تایید شده است، باید به کیف پول اکسودوس اشاره نماییم. از جمله مزایای اصلی این کیف پول باید به امنیت بالا، سرعت و سادگی ان اشاره کنیم. می توانید در این نرم افزار چندین ارز دیجیتالی را ذخیره نمایید.  

کیف پول های شبکه دش( Dash) مخصوص موبایل

 

کیف پول رسمی موبایل دش

  کیف پول رسمی شبکه دش از سیستم عامل های اندروید و iOS پشتیبانی می کند. این نرم افزارها از امنیت و سادگی بالایی برخوردار می باشند.  

کیف پول جکس

  یکی از معروف ترین نمونه های کیف پول شبکه دش( Dash)، کیف پول جکس می باشد. این  کیف پول از امنیت بالایی برخوردار بوده، و از ارزهای دیجیتالی بسیاری پشتیبانی می کند. می توانید آن را بر روی پلتفرم های مختلفی به کار برده و از قابلیت های بسیار زیاد آن استفاده نمایید.  

کیف پول Edge دش

  یکی از بهترین و مورد تایید ترین کیف پول های موبایل شبکه دش، که هم از امنیت بالایی برخوردار است و هم از سیستم عامل های اندروید و iOS پشتیبانی می کند، کیف پول Edge می باشد. این نرم افزار از ارزهای دیجیتالی دیگری همچون لایت کوین، بیت کوین، اتریوم و ... نیز پشتیبانی می نماید.  

کیف پول های سخت افزاری شبکه دش

  از جمله کیف پول های سخت افزاری مطمئن برای این شبکه، باید به سه کیف پول کیپ کی، تریزور و اجرنانواس اشاره نماییم. این کیف پول های شبکه دش( Dash) قادر به پشتیبانی از چندین ارز دیجیتالی می باشند.  

چگونه می توانیم اقدام به خرید دش نماییم؟

  برای خرید این ارز دیجیتالی، لازم است به صرافی ها مراجعه نماییم. دو روش کلی برای خرید ارز دیجیتالی دش وجود دارد:
  • تبدیل کردن ارزهای دیجیتالی دیگر به ارز دش
  • خرید کردن مستقیم از بازارهای سنتی، همچون خرید ارز با دلار یا ریال

خرید دش( Dash) به روش سنتی با دلار یا ریال

  این روش خود به دو دسته تقسیم می شود. خرید با ریال، و خرید با دلار.  

خرید دش با دلار:

  متداولترین روش خرید این ارز دیجیتالی در دنیا، خرید با دلار است. البته این روش برای کاربران ایرانی چندان متداول نمی باشد. نیاز است که برای خرید این ارز حساب بین المللی همچون ویزا کارت یا مستر داشت. از آنجایی که ایران در تحریم بانکی به سر می برد، برای خرید ارزهای دیجیتالی با دلار، باید به سراغ واسطه ها رفت. که در اصل این کار نیز می توان هزینه های زیادی را با خود به همراه داشته باشد. از سوی دیگر نیز کاربران ایرانی اصولا در سایت های معتبر خارجی با مشکل مواجه می شوند. بهترین سایت های خارجی برای خرید دش( Dash)با دلار، عبارتند از: Coinbase، Bitstamp و Kraken.  

خرید دش با ریال:

  برای این که بتوانید دش را با ریال به صورت مستقیم خریداری کنید، می توانید به صرافی های ایرانی مراجعه نمایید. در حال حاضر بیشتر صرافی ها، برای فروش ارزهای دیجیتالی از بیت کوین و اتریوم استفاده می کنند. اما تعداد محدودی از صرافی ها وجود دارند که ارز دیجیتالی دش( Dash) را نیز به فروش می رسانند. البته در بیشتر مواقع موجودی این سایت ها صفر می باشد. از این رو پیش از خرید این ارز دیجیتالی، بهتر است حتما از اعتبار وب سایت و صرافی اطمینان حاصل نمایید.  

تبدیل کردن ارزهای دیجیتالی دیگر به دش

  دومین روشی که می توانید از طریق ان دش خریداری کنید، تبدیل کردن دیگر ارزهای دیجیتالی به این ارز است. که در اصل این روش متداول ترین روش خرید دش( Dash) به شمار می رود، و کاربران ایرانی از آن حمایت می کنند. با مراجعه به سایت LocalBitcoins.com می تواند اقدام به خرید بیت کوین یا اتر نموده، و پس از آن، آن را از طریق صرافی ها به دش تبدیل کنید.  

معتبرترین سایت های تبدیل بیت کوین و اتر در ایران عبارتند از:

 
  1. ShapeShift: این سایت ساده ترین راه برای تبدیل ارز های دیجیتالی به دش می باشد. محیط ساده و زیبای آن، به کاربران کمک می کند تا در زمانی کوتاه اقدام به تبدیل این ارز دیجیتالی نمایند. از سوی دیگر امنیت بالایی که این سایت دارد، منجر شده است تا بسیاری از صرافی ها آن را به دیگر سایت ها ترجیح دهند. بر روی این سیستم ارز ذخیره نمی شود، پس خطر بلوکه شدن را نیز با خود به همراه نخواهد داشت. از سوی دیگر کارمزد و سرعت مناسب سایت تبدیل دش( Dash) از دیگر ویژگی های این وب سایت به شمار می رود.
  2. Hitbtc: یکی دیگر از سایت های معتبر تبدیل دش، که محیط عالی برای خرید و فروش این ارز دیجیتالی دارد، این پلتفرم است. اما از آنجایی که ریسک بلوکه شدن دارایی ها در این صرافی بالا میباشد، بهتر است پس از خرید به سرعت اقدام به انتقال پول خود به کیف پول امن نمایید.
  3. Binance: بایننس یکی از نمونه صرافی های چینی تبدیل دش( Dash) می باشد که روشی عالی برای خرید این ارز دیجیتالی است. از آنجایی که این صرافی چینی است، احتمال بلوکه شدن و تحریم آن بسیار کم است. این سایت را می توانیم یکی از بهترین سایتها برای کاربران ایرانی به شمار آوریم.
  4. می توانید در این صرافی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی خود را شارژ نموده، و یا اقدام به خرید ارز دیجیتالی نمایید. این صرافی همچون کیف پول ها معتبر، قادر است سرمایه شما را ذخیره نماید. از این رو می توانید پس از خرید ارز های خود را به کیف پول امن ترین نیز انتقال دهید.
  5. علاوه بر صرافی های یاد شده، باید به صرافی دیگری همچون bitfinex نیز برای تبدیل دش( Dash) و خرید ارزهای دیجیتالی دیگر نیز اشاره نماییم. اما از آنجایی که این صرافی ها از ریسک بالایی برخوردار می باشند، بهتر است شارژ ارزها را در انها صورت ندهید.

تکنیکال

تاریخچه قیمت

اخبار

مای چنجرز
کانال مای چنجرز در آپارات صفحه فیسبوک مای چنجرز صفحه اینستاگرام مایچنجرز صفحه اینکداین مایچنجرز کانال تلگرام مای چنجرز صفحه توئیتر مای چنجرز کانال مایچنجرز در یوتیوب

وبلاگ تماس با ما درباره ما حریم خصوصی سئوالات متداول

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای مای‌چنجرز محفوظ است