لوگو مای چنجرز

رمز ارز مونرو

توضیحات اختصاری درباره مونرو

مونرو با نماد اختصاری XMR یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود دلار، در بازار معامله می شود. هر واحد از مونرو در این لحظه با قیمت ریال، با احتساب نرخ سامانه سنا معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن دلار است. قیمت در 24 ساعت اخیر برابر با است.

تعداد کل کوین های استخراج شده برابر با است

لیست تبدیل‌های مونرو

به سادگی در این لیست می‌توانید تبدیل کننده مورد نظر خود را بیابید

تبدیل از

به

لیست تبدیل کنندگان

مونرو

XMR

ریال

IRR

ريال

IRR

مونرو

XMR

مونرو

XMR

اتریوم

ETH

بیت کوین

BTC

مونرو

XMR

مونرو

XMR

ترون

TRX

مونرو

XMR

چین لینک

LINK

مونرو

XMR

پرفکت مانی

PMUSD

مونرو

XMR

وب مانی

WMZ

صفر تا صد مونرو

در این سری از مقالات مربوط به ارز دیجیتال قصد داریم به بررسی یکی دیگر از ارزهای دیجیتال محبوب یعنی مونرو بپردازیم. همچنین نحوه کار کردن این ارز دیجیتال، نحوه انجام ترانکش ها و سایر موارد مربوط به این ارز را مورد بررسی قرار دهیم.

مونرو چیست؟

مونرو یک سکه رمزنگاری خوب است که پتانسیل بالایی برای رشد دارد. این ارز دیجیتال کاملاً امن، خصوصی و پیگیر گریز است و رمزنگاری های آن خصوصی بوده تا اطمینان حاصل شود که تمامی تراکنش ها غیر قابل رهگیری و پیگیری می باشد. اگر این سکه را بخریم و چند ماه نگه داریم در مدت زمان کوتاه می توانیم به راحتی سود خوبی بدست آوریم. سود خوب در تجارت روزانه مبتنی بر مونرو دارای کیف پول های ایمن برای معاملات است که این فناوری در آینده بهبود بیشتری خواهد یافت. monero آینده درخشان در بازار رمزنگاری دارد. ارز دیجیتال مونرو مانند بیت کوین یک ارز قابل استخراج می باشد.

بررسی تفاوت ها و شباهت های بیت کوین و مونرو

مونرو و جامعه آن بر 3 ارزش کلیدی امنیت، حریم شخصی، تمرکززدایی استوار است. و در سایت مونرو برای هریک از این 3 مورد تعریف خاصی در نظر گرفته شده است.

توسعه دهنده سکه مونرو: بیت کوین از نظر امنیت به اندازه ارز مونرو شکننده است

Jethro Grassie، توسعه دهنده سکه Monroe، در یک پخش مستقیم اخیر در مورد کمبودهای Bitcoin صحبت کرده است. گراسی گفت که فرضیات اولیه درباره بیت کوین "یک سری مزخرفات است." آنچه گرسی را بسیار مغرور می کند این است که یکی از اعضای جامعه بیت کوین ادعا می کند که مونرو نمی تواند امنیت وعده را بررسی کند زیرا هیچ دستور رسمی وجود ندارد زیرا کاملاً پنهان هستند و "فقط" محاسبات را الزام آور می کند. گراسی تصریح کرد که صحافی محاسباتی اساس رمزنگاری منحنی بیضوی است که همان سختی مسئله لگاریتم گسسته منحنی های بیضوی است. بنابراین، گراسی معتقد است که گفتن "فقط اتصال به محاسبات" گمراه کننده است. وی افزود: هرکسی که از کمبود ارز مونرو بدون دانستن این موضوع شکایت کند و اشاره کند که تورم پنهانی وجود دارد اساساً مزخرف است. در اظهارات بعدی وی، بیت کوین از نظر امنیت به اندازه مونرو شکننده است.

تاریخچه پیدایش مونرو

در سال 2014 کاربر فروم Bitcointalk معروف به Thankful_for_tay کد Bytecoin را به نام BitMonero که یک ترکیب Bit (مانند بیت کوین) و Monero است (در اسپرانتو به معنای واقعی کلمه "سکه" است) فورک کرد. انتشار BitMonero توسط جامعه ای که در ابتدا از آن پشتیبانی می کرد بسیار ضعیف بود. برنامه ها برای اصلاح و بهبود Bytecoin با تغییر در زمان مسدود کردن، انتشار دم و پاداش بلوک همه نادیده گرفته شدند، و Thankful_for_today به سادگی از صحنه توسعه ناپدید شد. گروهی از کاربران به سرپرستی جانی منمونیک تصمیم گرفتند که جامعه باید پروژه را تحویل بگیرد و پنج روز بعد این کار را انجام دادند در حالی که نام را به مونرو نیز تغییر دادند.

به دلیل ویژگی های حریم خصوصی، مونرو در سال 2016 رشد سریعی در سرمایه بازار و حجم معاملات را تجربه کرد ، سریعتر و بزرگتر از ارزهای رمزپایه دیگر در آن سال. این رشد ناشی از جذب آن در بازار تاریک بود ، جایی که مردم از آن برای خرید کارت های اعتباری، اسلحه و مواد مخدر سرقت شده استفاده می کردند. در ژوئیه 2017 دو قانون عمده بازار تاریک توسط نیروی انتظامی تعطیل شدند. از ابتدا، Monero توسط افرادی که رمز ارزهای دیگر مانند بیت کوین دارند ، برای قطع ارتباط بین معاملات استفاده می شود ، رمزنگاری های دیگر ابتدا به Monero تبدیل می شوند، سپس پس از مدتی تأخیر مجدداً تبدیل می شوند و به آدرس غیر مرتبط با آدرس های قبلی ارسال می شوند.

در 10 ژانویه 2017، حریم خصوصی معاملات Monero با پذیرش الگوریتم معاملات محرمانه الگوریتم توسعه دهنده Bitcoin Core ، Gregory Maxwell ، و مخفی کردن مبلغ مورد معامله ، در ترکیب با نسخه بهبود یافته Ring Signatures ، بیشتر تقویت شد.

بعد از اینکه بسیاری از سیستم عامل های پرداخت آنلاین دسترسی ملی گرایان سفید پوست را به دنبال تجمع Unite the Right در سال 2017 قطع کردند ، برخی از آنها، از جمله کریستوفر کانتول و اندرو اورنهایمر ("weev") ، شروع به استفاده و تبلیغ Monero کردند.

اپراتورهای حادثه باج افزار جهانی مه 2017 WannaCry درآمد خود را به مونرو تبدیل کردند. در ماه ژوئن، کارگزاران سایه، گروهی که کد استفاده شده در WannaCry را فاش کرد، شروع به پذیرش پرداخت در مونرو کردند.

هکرهای مخرب قبلاً کد استخراج مونرو را در وب سایت ها و برنامه هایی جاسازی کرده اند که برای خود سود جویی می کنند. در اواخر سال 2017 ارائه دهندگان خدمات بدافزار و آنتی ویروس جلوی اجرای  JavaScript  ماینر ماینرو Coinhive را گرفتند که در وب سایت ها و برنامه ها جاسازی شده بود، در برخی موارد توسط هکرها. Coinhive متن را به عنوان جایگزینی برای تبلیغات تولید کرد. یک وب سایت یا برنامه می تواند آن را تعبیه کند و از CPU بازدید کننده وب سایت برای استخراج ارز رمزنگاری شده استفاده می کند در حالی که بازدید کننده محتوای صفحه وب را مصرف می کند و صاحب سایت یا برنامه درصدی از سکه های استخراج شده را دریافت می کند. برخی از وب سایت ها و برنامه ها این کار را بدون اطلاع بازدیدکنندگان انجام دادند و برخی از هکرها این روش را به گونه ای پیاده سازی کردند که پردازنده های بازدید کننده را تخلیه کند. در نتیجه، اسکریپت توسط شرکت های ارائه دهنده لیست اشتراک مسدود کردن تبلیغات، خدمات ضد ویروس و سرویس های ضد نرم افزار مسدود شد.

در ژانویه 2018، بلومبرگ پیشنهاد داد که هکرهایی که تقریباً 500 میلیون نشان NEM (530 میلیون دلار) از Coincheck به سرقت برده اند، پولشویی نشانه های مسروقه را با فروش آنها برای Monero چالش برانگیز می داند زیرا حداقل یک صرافی، Shapeshift ، آدرس های NEM مرتبط با سرقت.

در نیمه اول سال 2018 ، مونرو در 44٪ از حملات باج افزار ارزهای رمزپایه مورد استفاده قرار گرفت.

در نوامبر 2018، Bail Bloc یک برنامه تلفن همراه منتشر کرد که مونرو را استخراج می کند تا برای متهمان کم درآمد که نمی توانند وثیقه نقدی خود را تأمین کنند، بودجه جمع آوری کند.

مونرو چگونه کار می‌کند؟


برخلاف بسیاری از ارزهای رمزپایه که از مشتقات بیت کوین هستند ، مونرو بر اساس الگوریتم هش اثبات شده CryptoNight ساخته شده است که از پروتکل CryptoNote می آید. به طور خاص، امضاهای حلقه ای که در کریپتونوت استفاده می شود ، ورودی مخارج را با گروهی دیگر مخلوط می کند و ایجاد پیوند بین هر معامله بعدی را از لحاظ نمایی دشوارتر می کند .Monero  از زمان توسعه اصلی خود از پروتکل Cryptonote ، از نظر تعدادی از ویژگی ها متفاوت بوده است.

ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی

حریم خصوصی اعمال شده

مونرو به طور پیش فرض از حریم خصوصی اعمال شده برای همه معاملات استفاده می کند به طوری که هیچ کاربری به طور تصادفی یا عمدی قابل پیگیری یا ناامن نیست. برخلاف سازوکارهای عمومی به طور پیش فرض، این اطمینان می دهد که کاربران نمی توانند به دلیل استفاده از معاملات خصوصی مورد بازبینی و مجازات قرار گیرند، این امر منجر به عدم استفاده از خصوصیات حریم خصوصی و در نتیجه از بین رفتن حریم خصوصی می شود.

امضاهای حلقه ای

هنگام ارسال یک معامله Monero ، فرستنده به صورت رمزنگاری معامله را با ورودی که مالک آن است و 10 ورودی دیگر "امضا" می کند تا در مجموع 11 ورودی را که ممکن است برای تولید یک معامله خاص استفاده شده باشد، ارائه دهد. این امر انکار پذیری قابل قبولی را برای فرستنده ها ایجاد می کند زیرا یک مشاهده کننده خارجی نمی تواند مطمئن باشد که دقیقاً کدام آدرس معامله داده شده را ارسال کرده است.

استخراج

مونرو به گونه ای طراحی شده است که در برابر استخراج مدار مجتمع (ASIC) مخصوص برنامه کاربرد دارد که معمولاً برای استخراج سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد. می توان آن را تا حدی کارآمد بر روی سخت افزار درجه مصرف کننده مانند x86 ، x86-64 ، ARM و GPU استخراج کرد - و بنابراین مورد علاقه ماینرهای مبتنی بر بدافزار است.

کیف پول انتخاب کنید

برای استفاده از Monero، اولین چیزی که شما نیاز دارید کیف پول است. به صفحه بارگیری ما مراجعه کنید و کیف پول مناسب خود را دریافت کنید. کیف پول های Monero برای سیستم عامل های مختلف در دسترس هستند و حاوی همه مواردی هستند که شما برای استفاده فوری از مونرو نیاز دارید.

چند سکه دریافت کنید

بعد از نصب کیف پول ، باید مقداری مونرو تهیه کنید. روش های متعددی برای به دست آوردن برخی سکه ها برای خرج کردن وجود دارد، مانند استخراج یا کار در ازای مونرو ، اما ساده ترین راه استفاده از صرافی و تبدیل پول فیات خود به XMR است. در بسیاری از مبادلات ، متمرکز و غیرمتمرکز، Monero (XMR) ذکر شده است.

این یک ارز است: از آن استفاده کنید!

مونرو یک ارز است و به صورت خصوصی و با کارمزد بسیار کم با کالاها و خدمات قابل تعویض است. بسیاری از نهادها با کمال میل XMR را برای پرداخت قبول می کنند. به لیست بازرگانانی که در حال حاضر مونرو را می پذیرند، نگاهی بیندازید.

بهترین سایت برای خرید Monero (XMR) - بهترین مبادلات Monero

برخی از ارزهای رمزپایه در واقع نیاز به معرفی چندانی ندارند. به این دلیل که آنها پیشگام هستند و همچنین برخی کارها را انجام می دهند که هیچ رمزنگاری دیگری نیست. و بدون شک ارز رمزنگاری شده مونرو یکی از این ارزهاست…

مونرو باید بخشی از نمونه کارها شما باشد زیرا اگر و هنگامی که دولت های سراسر جهان اقدام به سرکوب ارزهای رمزپایه می کنند ، سکه های ناشناس مشابه Monero موارد استفاده بسیار خوبی برای ارائه خواهند داشت. و دقیقاً به همین دلیل ، بسیاری از سرمایه گذاران تمایل به خرید آن دارند. بنابراین ، در این پست ، من روش های مختلفی را می گویم که می توانید مونرو را خریداری کنید.

نحوه خرید Monero (XMR)

  1. Changelly

اگر برای اولین بار ارزهای رمزپایه خریداری می کنید، Changelly بهترین و آسانترین گزینه برای خرید سکه های Monero شماست.

خب برای انجام این کار، به موارد زیر احتیاج دارید:

ابتدا آدرس Monero خود را در جایی که می خواهید Monero خود را دریافت کنید آماده کنید.

دوم، باید مقداری بیت کوین / آلت کوین داشته باشید تا با مونرو عوض کنید.

به صرافی Cryptocurrency CoinSutra بروید - Changelly و مراحل ارائه شده در این راهنما را دنبال کنید.

توجه: اگرچه این راهنما نحوه خرید Ripple را در ازای BTC نشان می دهد، اما خرید Monero (XMR) فرآیند دقیقاً یکسان است.

  1. اکنون تغییر دهید

ChangenNOW یک بستر تبادل رمزنگاری فوری است و در اینجا شما می توانید XMR (Monero) را بدون نیاز به ثبت حساب مبادله یا خرید کنید. این یک مزیت بزرگ است ، زیرا ممکن است بخواهید هنگام دریافت مونرو ناشناس بمانید.

روند دستیابی به Monero (XMR) ساده است و تمام کاری که شما باید انجام دهید این است:

به وب سایت ChangeNOW بروید.

سکه اصلی را انتخاب کنید (به عنوان مثال: BTC ، ETH) و XMR را انتخاب کنید (دریافت می کنید)

در صفحه بعدی، باید آدرس XMR خود را که می خواهید XMR را روی آن دریافت کنید وارد کنید.

 

در صفحه آخر، BTC یا سکه اصلی انتخاب شده خود را ارسال کنید، و ChangeNOW فوراً آن را به XMR مبادله می کند.

شما همچنین می توانید مونرو را با استفاده از کارت اعتباری یا کارت نقدی از طریق ChangeNOW خریداری کنید، همانطور که در تصویر بالا مشخص شده است.

  1. Binance

 

Binance ، یکی از شلوغ ترین مبادلات ارز رمزنگاری شده در خارج از بازار امروز ، از زمان راه اندازی آن در سال 2017 از خرید / فروش Monero (XMR) پشتیبانی کرده است.

با این حال، Binance یک صرافی رمزنگاری به رمزنگاری است که به معنی ارزهای فیات مانند USD و EUR پشتیبانی نمی شود. در اینجا می توانید BTC ، ETH و غیره را واریز کنید تا آن را به ارز رمزپایه Monero تبدیل کنید. در زیر جفت های پشتیبانی شده در مبادله Binance برای مونرو وجود دارد:

XMR / BTC

XMR / ETH

آنها همچنین دارای برنامه های موبایل کاربرپسند و قدرتمندی هستند که به مردم در خرید و فروش ارزهای رمزپایه در حال حرکت کمک می کند. (برنامه Android | برنامه iOS) در اینجا یک ویدیوی کوتاه ارائه شده است که نحوه تجارت در برنامه های تلفن همراه Binance را توضیح می دهد. وقتی در نسخه وب Binance’s معامله می کنید، این فرآیند به همین صورت است.

  1. Huobi

Huobi Pro یک صرافی دارایی دیجیتال جهانی پیشرو است که از سال 2013 به معامله گران جهانی خدمت می کند.

برای ایجاد مبادلات مستقل و قابل کنترل ، آنها توکن های HT را معرفی کرده اند ، به همین دلیل در نوع خود سیستم عامل غیرمتمرکز هستند.

حجم زمان نوشتن در این بورس 91000 BTC است که فکر می کنم با 34 ارز رمزپایه / دارایی های رمزنگاری ذکر شده در آن بسیار خوب باشد.

در زیر جفت پشتیبانی شده در مبادله Huobi برای مونرو وجود دارد:

XMR / BTC

XMR / ETH

  1. Bitfinex

Bitfinex یکی از بزرگترین و محبوب ترین صرافی های رمزنگاری است که سکه های معروف بسیاری را برای خرید / فروش ارائه می دهد.

این مرکز خارج از هنگ کنگ است و از سال 2014 فعالیت خود را آغاز کرده است. به کاربران خود این گزینه را می دهد که بیش از 30 ارز رمزنگاری شده / جفت را در ازای USD ، EUR ، ETH یا BTC مبادله کنند. به همین دلیل ، برخلاف سایر مبادلات ، محدود به مبادله رمزنگاری به رمزنگاری نیست.

در زیر جفت پشتیبانی شده در مبادله Bitfinex برای Monero وجود دارد:

XMR / BTC

XMR / USD

و هر زمان که از نسخه وب خسته شدید و یا می خواهید در حین خرید تجارت کنید ، می توانید از برنامه های تلفن همراه Android و iOS Bitfinex استفاده کنید. آنها کاملا مفید و کاربر پسند هستند.

  1. Gate.io

Gate.io از سه ماهه آخر سال 2017 جذابیت زیادی را به خود جلب کرد. این به این دلیل است که کاربران متوجه شدند که چقدر بستر عالی برای تجارت ارزهای رمزپایه مسلط مانند Monero است.

این نیز مانند Binance مبادله رمزنگاری به رمزنگاری است. در اینجا نیز برای خرید Monero (XMR) باید ارزهای رمزنگاری شده مانند BTC ، ETH و غیره را واریز کنید. در زیر جفت های پشتیبانی شده در مبادله Gate.io برای مونرو آورده شده است:

XMR / BTC

XMR / USDT

توجه: آنها تبلیغاتی را اجرا می کنند که در آن 10٪ تخفیف ویژه برای هزینه های تجارت ارائه می دهند.

  1. MoneroForCash (Currently offline)

 

MoneroForCash ، همانطور که از نام آن مشخص است ، خدماتی است که به شما کمک می کند در ازای دریافت ارزهای فیات (پول نقد) Monero را خریداری کنید.

با استفاده از این سرویس می توانید مونرو (XMR) را شخصاً با پول نقد ، از طریق پست ، حواله و غیره خریداری و بفروشید. اما مواظب باش مانند سرویس مبادله محلی LocalBitcoins نیست.

خریداران / فروشندگان می توانند در وب سایت MoneroForCash تبلیغ کنند و از طریق آن یکدیگر را پیدا کنند تا معامله ای را شخصاً انجام دهند. در اینجا هیچ کیف پول بومی Monero پیدا نخواهید کرد ، بنابراین تا زمانی که خطای وحشتناکی مرتکب نشوید هیچ فرصتی برای از دست دادن سرمایه ندارید.

شما می توانید تبلیغات فروشنده مانند این (در زیر نشان داده شده) را در این وب سایت پیدا کنید ، که می توانید شخصاً با آنها ملاقات کنید و بسته به شرایطی برای معامله اقدام کنید.

بهترین سایت ها برای خرید ارز رمزنگاری Monero (XMR)

ارز رمزنگاری شده Monero بسیار مشهور است ، به خصوص در بازارهای تاریک اما موارد استفاده دیگری نیز از حریم خصوصی ، امنیت و قابلیت استفاده دارد. و به همین دلیل است که در 3-4 سال گذشته سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده و در بسیاری از صرافی ها نیز مورد معامله قرار می گیرد.

برخی دیگر از صرافی ها / وب سایت هایی که می توانید برای خرید رمز ارز مونرو استفاده کنید:

Bittrex: جفت های پشتیبانی شده XMR / BTC ، XMR / USDT ، XMR / ETH

Poloniex: جفت های پشتیبانی شده XMR / BTC ، XMR / ETH

Kraken: جفت های پشتیبانی شده XMR / USD ، XMR / EUR ، XMR / BTC

Livecoin: جفت های پشتیبانی شده XMR / BTC ، XMR / USDT

LiteBit: جفت های پشتیبانی شده (XMR / EUR)

احتیاط!

از این مبادلات به عنوان کیف پول برای HODL رمزنگاری های خود استفاده نکنید.

اشکالی ندارد اگر بخواهید ارزهای رمزنگاری شده را به دلیل تجارت در این صرافی ها برای چند ساعت یا حتی چند روز ذخیره کنید. ذخیره رمزهای رمز برای مدت طولانی دیگر بر روی آنها می تواند ضررهای شما را به همراه داشته باشد.بنابراین، شما باید یک کیف پول امن برای ارز رمزنگاری شده Monero خود نیز تهیه کنید.

نظر شما چیست؟ آیا شما هنوز Monero دارید؟ در غیر این صورت، شما قصد خرید اولین سکه XMR خود را از کجا دارید؟ آیا می بینید که به یکی از بزرگترین آلتکوین های بعدی تبدیل می شود؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

باید توجه داشته باشید که به دلیل مسائل تحریم، پیش از انتخاب یک صرافی از مشکل نداشتن آن با کاربران ایرانی اطمینان حاصل کنید.

 

تکنیکال

تاریخچه قیمت

اخبار

مای چنجرز
کانال مای چنجرز در آپارات صفحه فیسبوک مای چنجرز صفحه اینستاگرام مایچنجرز صفحه اینکداین مایچنجرز کانال تلگرام مای چنجرز صفحه توئیتر مای چنجرز کانال مایچنجرز در یوتیوب

وبلاگ تماس با ما درباره ما حریم خصوصی سئوالات متداول

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای مای‌چنجرز محفوظ است