لوگو مای چنجرز

رمز ارز ریپل

توضیحات اختصاری درباره ریپل

ریپل با نماد اختصاری XRP یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود دلار، در بازار معامله می شود. هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ریال، با احتساب نرخ سامانه سنا معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن دلار است. قیمت در 24 ساعت اخیر برابر با است.

تعداد کل کوین های استخراج شده برابر با است

لیست تبدیل‌های ریپل

به سادگی در این لیست می‌توانید تبدیل کننده مورد نظر خود را بیابید

تبدیل از

به

لیست تبدیل کنندگان

ریپل

XRP

ريال

IRR

ريال

IRR

ریپل

XRP

ریپل

XRP

بیت کوین

BTC

ریپل

XRP

اتریوم

ETH

ریپل

XRP

لایت کوین

LTC

ریپل

XRP

ترون

TRX

ریپل

XRP

پرفکت مانی

PMUSD

ریپل

XRP

وب مانی

WMZ

صفر تا صد ریپل

در دنیای امروز که ارزهای دیجیتال حرف اول و آخر را در زمینه سرمایه گذاری میزنند، اینکه شما با انواع مختلف این ارزها آشنا باشید به شما کمک می کند که بتوانید درآمد خوبی کسب کنید. شما می توانید ریپل را به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال بدانید که به شما کمک می کند سرمایه گذاری در زمینه کریپتوکارنسی ها را تجربه کنید. آنچه که باید بدانید این است که ریپل علاوه بر ارز دیجیتال یک پلتفرم هم هست که برای تراکنش های ارزان قیمت و سریع طراحی شده است.

فروش ریپل در واقع به جای اینکه از سیستم های ماینینگ بلاک چین استفاده کند، یک مکانیزم دیگر را به کار برده است. در واقع در این بخش، این مکانیزم یک اجماع از طریق گروهی از سرورها برای تایید معاملات مختلف است. تراکنش هایی که در این ارز دیجیتال انجام می شوند معمولا در عرض چندین ثانیه تایید خواهند شد و هزینه بسیار کمی هم دارند. می توان گفت که این نکته در مقایسه با بیت کوین که تایید معاملاتش زمان بیشتری طول می کشد و هزینه های بالایی هم دارد دارای مزایای بیشتری است. ریپل قصد دارد که بر تمامی معاملاتی که در جهان انجام می شود کاملا مسلط باشد و نه نه تنها به عنوان یک ارز دیجیتال در این زمینه موفق عمل کرده است بلکه یکی از بهترین پلتفرم های جابجایی پول هم هست.

قیمت ریپل

اگر بخواهیم قیمت را به صورت دقیق بیان کنیم باید بگوییم که در سال 2013 قیمت این ارز دیجیتال در حدود 0.005 دلار به صرافی های مختلف عرضه شد. البته در سال های بعدی قیمت ریپل اوج گرفت و به قیمت 3.8 دلار رسید که نشان دهنده این است که بیش از 70000 درصد افزایش قیمت داشته است. بعد از اینکه قیمت ریپل به اوج رسید، یک سقوط وحشتناک را تجربه کرد که در واقع بسیار کمتر از آن چیزی بود که ارزش آن را داشت.

صعود اصلی در زمینه قیمت در سال 2017 آغاز شد. اگر بخواهیم در این زمینه ابتدای سال 2017 را در نظر بگیریم باید بگوییم که در حدود 3 سال و نیم پیش، قیمت هر ریپل در حدود 0.005 دلار بوده است که با این حال همه در حدود 1.000 دلار ریپل می خریدند. در ژانویه سال بعد که یک سال از این قیمت گذشته بود، سرمایه شما در حدود 700000 دلار قیمت داشت که با قیمت فعلی دلار بیش از 60000 دلار می شود.

اعداد و ارقام در زمینه قیمت می توانند متفاوت باشند و هر کسی را به وجد بیاورند، اما باید بدانید که این تنها یک روی سکه است. روی دیگر این سکه سقوط شدید ریپل را نشان می دهد که از 3.8 دلار به کمتر از 0.5 دلار خواهد رسید و خیلی از سرمایه گذاران را دچار یک سقوط شدید خواهد کرد. شاید عده زیادی از سرمایه گذاران به امید 100 دلاری شدن قیمت ریپل، بخش اعظمی از پول های خود را روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند اما باز هم نمیتواند گفت که کدام یک از آن ها موفق بوده اند و کدام یک نیستند.

راه های خرید ارز دیجیتال ریپل

همانطور که گفته شد، ریپل در واقع یک پروتکل آنلاین و همچنین یک ارز دیجیتال است که برای ایجاد ارتباط های مختلف بین سیستم های مالی مختلف ایجاد شده است. با توجه به گفته افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، هدف اصلی از این پول دیجیتالی این است که یک سیستم پرداخت متن باز را به مردم ارائه کند. در این روش، مردم در واقع می توانند یک روش جدید برای تبدیل پول خود داشته باشند بدون اینکه در این زمینه نگرانی های رایج را داشته باشند.

خرید ریپل یکی از ساده ترین کارهایی است که شما می توانید توسط آن در ارزش این ارز دیجیتال سهیم شوید. در آینده ای نزدیک این سودها می تواند شما را به پول های هنگفت در این زمینه و این معاملات برساند. شما می توانید از سیستم های مبادلاتی مختلفی در این زمینه استفاده کنید و با طی کردن چندین مرحله کوتاه، سعی کنید که بهترین ها را داشته باشید.

اولین قدم در زمینه خرید ریپل این است که شما یک کیف پول ریپل بسازید. به این منظور می توانید آموزش های مختلفی که در این زمینه وجود دارد ببینید. حتی اگر شما خودتان هم نتوانید برای خودتان کیف پول ریپل بسازید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید در کوتاه ترین مدت زمان ممکن کیف پول ریپل را بسازید.

ارز دیجیتال ریپل چیست؟

در دنیای امروزه استفاده از ارزهای دیجیتال بسیار افزایش یافته است. در واقع این ارزها دارای انواع مختلفی هستند و همه آن ها یک مدل ترید ندارند. ریپل هم یکی از ارزهای دیجیتال است که شما می توانید از آن برای انجام تراکنش های ساده و کم هزینه استفاده کنید. بیت کوین در زمینه ارزهای دیجیتال هیچوقت قصد نداشته است که به عنوان یک ماشین پرداخت ساده مورد استفاده قرار گیرد اما در مورد ریپل می توانیم این نکته را به صورت دقیق و مشخص بگوییم چرا که یک ماشین پرداخت ساده است.

پلتفرم ریپل نت چیست؟

ریپل نت در واقع یک پلتفرم است که مخصوص خود ریپل است. البته این ارز دیجیتال به کاربران این اجازه را خواهد داد که از این پلتفرم برای ساخت ارزهای خودشان استفاده کنند. اگر شما هم با این اصطلاحات آشنا نیستید باید با این اسکناس ها همراه باشید تا بفهمید منظور از هریک از آنها چیست.

ارز دیجیتال ریپل

با ورود ارزهای دیجیتال به بازار، همچنان هم مشکلات بسیار زیادی در سیستم های مختلف باقی مانده است. در واقع عملیات های پرداخت های بین المللی و همچنین فرامرزی هنوز هم به صورت بسیار کند عمل می کنند. دلیل این امر این است که اغلب موسسات و کسب و کارهای جدید تکنولوژی های جدید ارزهای دیجیتال را به کار نخواهند برد و در تلاش هستند تا به روش های سنتی کار خود را پیش ببرند و به همین دلیل هم دچار مشکلات خواهد شد.

ریپل، یکی از بهترین ارزهای دیجیتال است که شما می توانید در آن ها سرمایه گذاری کنید. ریپل در واقع نام یک شرکت خصوصی واقع در آمریکاست که با نام اپن کوین در سال 2012 تاسیس شده است. پس از گذشت چندین سال، شما همچنان هم می توانید تراکنش های ریپل را به آسانی انجام دهید و طراحی کنید. هدف اصلی ریپل در این زمینه این است که شبکه ای ایجاد کند که در واقع مبتنی بر بلاک چین هاست و به منظور ارتباط بانک ها و دیگر موسسات مالی مورد استفاده قرار می گیرد تا بتواند تراکنش ها را با سرعتی بالاتر انجام دهد.

نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که تراکنش های بین المللی را اگر بخواهید با روش های سنتی انجام دهید ممکن است که بسیار کند انجام شوند و حتی گاهی ممکن است که چندین روز به طول بینجامند. همچنین این معاملات هزینه های بالایی دارند و اگر بانک ها به شبکه ریپل بپیوندند این کار را می توانند در مدت زمانی بسیار کمتر انجام دهند.

تفاوت این ارز دیجیتال با بیت کوین

می توان گفت که ارز دیجیتال ریپل در واقع تفاوت های بسیاری با بیت کوین دارد. بیت کوین با اینکه موفق ترین نوع ارز دیجیتال به شمار می آید اما باز هم یک شبکه غیر متمرکز است که به صورت همتا به همتا تعریف شده است و شما می توانید به عنوان راهکار و همچنین جایگزینی جدید برای سیستم های پرداختی در حال حاضر از آن ها استفاده کنید. ایده اصلی بیت کوین این بوده است که مبادلات را در بخش های مختلف بدون وجود و نیاز به شخص ثالث انجام دهد. در واقع این ارز دیجیتال می خواسته است که سیستم های پرداخت بانکی را به طور کل بهبود ببخشد نه اینکه یک جایگزین برای آن باشد.

دومین وجه تمایزی که می توان در مورد ریپل با بیت کوین گفت این است که شما می توانید بیت کوین را استخراج کنید اما ریپل قابلیت استخراج ندارد. استخراج بیت کوین در واقع به این معنی است که شما تراکنش های جدید را توسط استخراج گران مختلف تایید کنید و آن ها را در این زمینه جمع آوری کنید و داخی یک بلاک قرار دهید که سپس به ساختار بلاک چین اضافه خواهید کرد.

در این زمینه استخراج کننده در واقع به عنوان پاداش بیت کوین هایی را دریافت خواهد کرد که قدرت های سخت افزاری مختلف دارند. در این بین، تمامی کسانی که قدرت سخت افزاری دستگاه های آن ها بالاتر باشد می توانند مقدار ریپل بیشتری را استخراج کنند.

در واقع این بدین معنی است که ریپل به صورت متمرکز منتشر خواهد شد و به این معنی است که تمامی XRP ها قبلا به وجود آمده اند و قابلیت استخراج آن ها مانند بیت کوین نیست. به طور کلی تاکنون 100 میلیارد توکن ریپل به وجود آمده است که تاکنون 40 میلیارد آن منتشر شده است و باقی آن هم در آینده منتشر خواهد شد. اینطور گفته می شود که هر ماه کمپانی ریپل یک میلیارد توکن جدید را به بازار ارائه می دهد.

تاریخچه ارز دیجیتال ریپل

در واقع در سال 2004 ایده ریپل برای اولین بار به بازار ارائه شد. رایان فوجر که فردی است که این ارز دیجیتال را به بازار ارائه کرده است در ابتدا قصد داشت تا یک پلتفرم غیرمتمرکز را ایجاد کند تا افراد بتوانند روی آن از ارزهای دیجیتال خودشان استفاده کنند. در سال 2005 اولین نسخه کامپیوتری از ریپل تخت عنوان ریپل پی رسما به حالت اجرا در آمد . در سال 2011 جد مکالب، ارز دیجیتالی را طراحی کرد که ایده اولیه در آن این بود که به جای اینکه استخراج انجام گیرد، ارزش آن توسط پذیرش افزایش پیدا کند.

در سال 2012 بود که فوجر رهبری پروژه ریپل را به جد مکالب داد تا بتوانند شرکت جدیدی را تاسیس کنند. این شرکت تحت عنوان اپن کوین به بازار ارائه شد. در سال 2013 هم شرکت اپن کوین از طریق سرمایه گذاری های میلیونی در این زمینه توانست 2.5 میلیون دلار جذب کند و در همان سال اول نام خود را به ریپل لبز تغییر داد. همچنین در همین سال ها بوده است که کد ریپل به منظور استفاده عمومی در اختیار همگان قرار گرفت. البته در سال 2014 ریپل با عبور از لایت کوین توانست به دومین ارز دیجیتال برتر در جهان تبدیل شود. این شرکت در 2015 با بانک های بیشتری شروع به همکاری کرد و در نتیجه از نام ریپل لبز به همان نام ریپل رسید. در واقع ریپل مجوز رسمی یک ارز مجازی را در ایالت نیویورک دریافت کرد و هم اکنون هم بیش از 55 میلیون دلار را توانسته است که از شرکت های مختلف جذب کند.

در اکتبر سال 2017 این شرکت با ارزش کل بازار از 10 میلیارد دلار هم عبور کرد و شاید هم اکنون بتوان گفت که ریپل تنها ارز دیجیتالی است که به عنوان یک سیستم پرداخت توسط بانک های بزرگ در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. شما میتوانید قیمت آنلاین ریپل را در سایت های مختلف مشاهده کنید و این قیمت به صورت روزمره در حال تغییر است.

مخترع این ارز دیجیتال چه کسی است؟

همانطور که گفته شد، ایده اصلی و اولیه ریپل برای اولین بار در سال 2004 به بازار ارائه شد. داستان خلق شدن این ارز دیجیتال به سال 2013 هم باز می گردد. در این زمان می توان گفت که جد مکالب در واقع به عنوان خالق شبکه ای دونگی شناخته شده بود که تعداد بسیار زیادی از افراد را به سرمایه گذاری روی ریپل تشویق کرد.

یکی از افرادی که به عنوان یک سرمایه گذار مشهور در این زمینه شناخته شد، کریس لارن بود که در حال حاضر به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد در دنیای ارز دیجیتال شناخته شده است. شهرت او بیشتر به این دلیل است که بنیانگذار شرکت های مختلف مالی در زمینه خدمات مالی آنلاین بوده است. مطالب در واقع به عنوان برنامه نویس و کارآفرین مشهور در این زمینه در حال فعالیت است و کارهای زیادی را هم در حوزه ارز دیجیتال انجام داده است که از جمله آنها می توان به ریپل، استلار و همچنین ای دانکی اشاره کرد. این فرد بنیانگذار بسیاری از صرافی های مشهور هم بوده است. این صرافی ها در روزهای اولیه پیدایش خود بیش از 70 درصد از تراکنش های بین المللی بیت کوین را به خود ارائه داده اند.

چگونگی کارکرد این ارز دیجیتال

شما برای اینکه بتوانید از این ارز دیجیتال استفاده کنید، نیازمند یک کیف پول ریپل هستید. ریپل در واقع از یک دروازه یا به بیان بهتر یک دفتر کلی بین المللی استفاده می کند که از بلاک چین های مختلفی تشکیل شده است. این دروازه در واقع یک پورتال است که جوامع، شرکت ها و همچنین موسسات مالی مختلف از آنها استفاده می کنند. به این مکانیزم همان ریپل نت گفته می شود.

زمانی که جوامع، شرکت ها و همچنین موسسه های دیگر به ریپل نت بپیوندند، می توانند از طریق دروازه های دیگر با یکدیگر سرعتی بالاتر و همچنین کارمزدی به مراتب کمتر داشته باشند. همچنین ریپل نت به آن ها این امکان را خواهد داد که با ارز فیات مانند دلار و یورو و سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم فعالیت داشته باشد.

در واقع ریپل پلتفرمی را ایجاد کرده است که هر موجودیتی می تواند از آنها استفاده کند. در واقع مقادیر زیادی از پول را به فرای مرزها خواهد برد. به عنوان مثال می توان گفت که شرکت های بزرگی مانند اپل و همچنین آمازون که میلیاردها دلار مبادلات برون مرزی دارند می توانند از این پلتفرم استفاده کنند.

استخراج ریپل با گوشی آیا امکانپذیر است؟

همانطور که در بخش های بالاتر گفتیم، ریپل در واقع قابلیت استخراج ندارد. تعداد کل توکن های ریپل در حدود 100 میلیارد است که تاکنون 41 میلیاردر از آن عرضه شده است. در واقع در زمینه های مختلف ریپل، کار انتشار توکن توسط خود این شرکت انجام می شود و نیازی به عملیات استخراج در این زمینه وجود ندارد. همچنین نرم افزار استخراج ریپل هم در این زمینه وجود ندارد.

مزایا و معایب ریپل به عنوان یک ارز دیجیتال

در ابتدا می خواهیم شما را با مزایای ریپل به عنوان ارز دیجیتال آشنا کنیم. قیمت ارز دیجیتال ریپل در واقع یکی از مناسب ترین ها را به شما ارائه خواهد داد که می توانید از آن ها استفاده کنید. آینده ریپل به عنوان یک ارز دیجیتال کاملا تامین شده است و شما می توانید روی آن حساب کنید. این ارز دیجیتال باعث افزایش سرعت و همچنین کاهش هزینه های مربوط به تراکنش ها خواهد شد. دقت داشته باشید که ریپل در هر ثانیه می تواند بیش از 10000 تراکنش را پوشش دهد که مقدار قابل توجهی است.

تمرکز اصلی ریپل در واقع روی بانک هاست و البته که این ارز دیجیتال مانند سایر ارزهای دیجیتال قوانینی برای خود دارد اما این قوانین به صورتی نیست که شما نتوانید آنها را برآورده کنید و دچار مشکل شوید. شما می توانید ریپل را به هرگونه ارز یا کالا تبدیل کنید و این می تواند از جمله مهمترین مزایای این ارز دیجیتال باشد.

معایب این ارز دیجیتال

اگر بخواهیم در مورد ریپل صحبت کنیم باید بگوییم که قابلیت های بسیاری در آن وجود دارد که به عنوان معایب شناخته شده است. از جمله مهمترین آنها می توان به این نکته اشاره کرد که ریپل قابلیت استخراج ندارد. از خیلی از جهان می توان گفت که متمرکز است که با اصولی که در زمینه ارزهای دیجیتال وجود دارد و آن هم غیرمتمرکز بودن آنهاست خیلی همخوانی ندارد.

بیش از 60 درصد از توکن های ریپل همچنان هم منتشر نشده اند و در دست شرکت و همچنین بنیانگذاران ریپل هستند. آینده ریپل با اینکه به نظر روشن میرسد اما هنوز هم ابهاماتی دارد که حل نشده است.

قیمت ارز دیجیتال ریپل در سال های اخیر

اگر شما هم میخواهید با قیمت ریپل امروز و در واقع قیمت روز ریپل آشنا شوید باید بدانید که این قیمت ها به صورت دقیقه ای در حال تغییر هستند. البته طبق نموداری که از قیمت ریپل در سال های اخیر ارائه شده است، می توان گفت که با افزایش آگاهی مردم در رابطه با این ارز دیجیتال و همچنین کاربردهای آن، خریداران بسیاری وارد بازار شده اند و همین هم باعث شده است که قیمت این ارز دیجیتال افزایش پیدا کند. در واقع با افزایش تقاضا در سال 2018، این ارز دیجیتال به صورت صعودی افزایش قیمت را تجربه کرده است. در اواخر سال 2018 هم ریپل یک افزایش قیمت قابل توجه را نسبت به اواسط سال های گذشته تجربه کرده است. در سال 2019 اما نسبت به سال های قبل، ریپل افزایش قیمت نداشته و یک روند سینوسی را طی کرده است.

با توجه به نمودارهایی که گوگل ترندز در این زمینه چاپ کرده است می توان گفت که محبوبیت وازه ریپل در اواخر سال 2017 و همچنین اوایل سال 2018 به اوج خود رسیده است که همین تایید کننده افزایش قیمت ها در نمودارهای قیمتی مختلف است. قیمت لحظه ای ریپل در واقع در حال تغییر است و شما هم می توانید با خرید این ارز دیجیتال در این مدت زمان، سود بسیاری کسب کنید.

سایت های بسیاری هستند که قیمت ریپل به تومان و قیمت ریپل به ریال را به شما خواهند گفت در این بخش ها معمولا نمودارهای مختلفی هم به شما ارائه داده می شود که بتوانید طبق آن ها تحلیل های مختلف را در زمینه این ارز دیجیتال انجام دهید. دقت کنید که این کار به شما اجازه می دهد که بتوانید ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنید و وقتی که میخواهید آن را به فروش برسانید. خرید و فروش ریپل یکی از راه هایی است که به شما اجازه می دهد بهترین ها را در این زمینه برای خود فراهم کنید و سود بسیاری را از این بازار کسب کنید.

اگر شما هم قصد نگهداری کوین های ریپل را برای بلند مدت دارید، پیشنهاد ما به شما این است که از کیف پول های سخت افزاری در این زمینه استفاده کنید. یکی از انواع این کیف پول ها، لجر است که به شما کمک می کند کار ذخیره سازی این ارز دیجیتال را انجام دهید.

نمودار ارز دیجیتال ریپل و تحلیل آن

قیمت ریپل امروزه در ادامه روند منفی ای که داشته است در تلاش برای مثبت شدن است. در این بین، میانگین های متحرک در جدول، همدیگر را به سمت پایین قطع کرده اند و شاخص هایی که در این زمینه وجود دارند نیز در حال نوسان هستند. این عوامل نشان از قدرت فعالی افرادی دارد که در این بازار به عنوان فروشنده فعالیت دارند.

ارز دیجیتال ریپل در واقع در سال 2019 در بین ارزهایی بوده است که بیشترین ارزش را به خود اختصاص داده اند. این روند در سال 2020 هم ادامه داشته است و دیتای سایت اینطور نشان می دهد که در بین 25 ارز دیجیتال برتر در بازار، ریپل در اوایل کار خود بدترین عملکرد را در سه ماهه اول سال 2020 داشته است. همچنین براساس دیتاهای این سایت می توان گفت که در سال 2019 ارزش ریپل نسبت به بیت کوین در حدود 66 درصد کاهش داشته است.

اگرچه هنوز هم در نیمه دوم سال 2019، شرکت ریپل توکن های خود را تا حد بسیار زیادی کاهش داده است اما هنوز هم عده بسیاری معتقد هستند که عرضه بی رویه توکن ها در بازار از جمله مهمترین عوامل در زمینه ریزش قیمت بوده است.

حجم مبادلات ریپل در واقع در حال کاهش است و این موضوع نشان دهنده این است که ارزش ریپل در حال کمتر شدن است. اخیرا نیز در یک دادگاه در نیویورک پرونده ای علیه ریپل تنظیم شده است که نشان از ضعف روند قانونی انتشار اولیه این عرض دیجیتال دارد. شاید بتوان گفت که این نکته در ایجاد این جو کنونی بی تاثیر نبوده است.

اخبار ریپل را از کجا می‌توان رصد کرد؟

می توان گفت که در چند هفته اخیر در واقع بازار ارزهای دیجیتال مختلف مانند بیت کوین، اتریوم و همچنین ریپل بسیار هیجان انگیز تر از گذشته بوده است. بیت کوین در این مرحله با بیش از 5000 دلار و ارزهای دیگر هم با افزایش قیمت چشمگیری مبادله شده اند. مشارکت جدید شرکت ریپل باعث افزایش ارزش آن شده است. چین در حال حرکت به سمت ممنوعیت های استخراج بیت کوین است و همین هم باعث شده است که همکاریش با ارزهای دیجیتال دیگر مانند ریپل و اتریوم افزایش داشته باشد.

همانطور که میدانید، ارزهای دیجیتال در واقع سیستم های غیرمتمرکزی هستند که بر مبنای تکنولوژی بلاک چین ایجاد شده است. بلاک چین در این زمینه به عنوان یک کتابخانه غیرمتمرکز شناخته شده است که رکوردها در آن نمی تواند بدون استفاده از بلوک های بعدی تغییر کند. در این بین، غیر متمرکز بودن بلاک چین ها به این معناست که یک قدرت متمرکز در این زمینه وجود دارد که باعث می شود تمامی توضیحات در بخش های مختلف به صورت عادلانه تر انجام شوند.

اگر بخواهیم در مورد ارز ریپل صحبت کنیم باید بگوییم که ریپل در واقع یک پلتفرم برای ارز دیجیتال است که امروزه به عنوان یک پروتکل منبع باز هم شناخته شده است که برای انجام معاملات به صورت سریع مورد استفاده قرار می گیرد. در این بین، هدف اصلی از ایجاد این ارز دیجیتال این است که یک واسطه بین این ارز دیجیتال وفیات باشد. ریپل روز به روز در حال گسترده شدن است و اینطور به نظر می رسد که در میان سرمایه گذاران محبوب تر می شود. البته که ریپل به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال با شرکت های بسیاری در سرتاسر جهان فعالیت می کند که از جمله آنها می توان به غول های فناوری های جهانی مانند سرویس های خدمات تلفنی اشاره کرد.

ریپل نت در این بین شبکه ای است که از موسسات پرداختی همچون بانک ها و خدمات پولی مختلف کمک می گیرد و راه حل های پیشرفته ای در این زمینه دارد که دارای مزایای بسیاری هم هست. البته آنچه که باید بدانید این است که در حال حاضر مشتریان بسیاری در حال استفاده از ریپل هستند و همین هم باعث شده است که این شبکه جهانی رو به گسترش باشد.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال ریپل چیست؟

در واقع می توان اینطور گفت که انتخاب بهترین کیف پول برای ریپل شاید یکی از آسان ترین کارها باشد. در این بین کیف پول های بسیاری به عنوان بهترین ها برای ریپل شناخته شده اند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. شما حتی می توانید از کیف پول کاغذی ریپل در این زمینه استفاده کنید. البته آنچه که باید بدانید این است که برخلاف بیت کوین، اتریوم و همچنین ارزهای دیجیتال دیگر، شاید تصمیم گیری در مورد اینکه چه کیف پولی برای ریپل مناسب است اندکی سخت باشد. در این بخش می خواهیم شما را با این کیف پول ها آشنا کنیم.

برخلاف سایر ارزهای دیجیتال که نگهداری از آن ها در کیف پول هزینه ای ندارد، اگر شما بخواهید کیف پول ریپل را خریداری کنید حداقل نیازمند 20 واحد ریپل خواهید بود. این مقدار را نمی توانید جابجا کنید و از آن استفاده کنید. کیف پول هایی که در این بخش به شما معرفی می کنیم در واقع از جمله مهمترین و بهترین کیف پول های ریپل هستند.

  • لجر نانو اس و لجر نانو ایکس

قیمت ریپل به ریال و قیمت هر ریپل می تواند روز به روز متفاوت تر باشد. در این بین می توان گفت که اگر شما هم میخواهید از نحوه خرید ریپل آشنا شوید باید به طور حتم اطلاعاتی در زمینه کیف پول زیپل داشته باشید. دو نوع کیف پول در این زمینه به شما معرفی شده است که یکی از آن ها کیف پول نانو اس و ایکس است که محصولی از یک شرکت فرانسوی به نام لجر هستند. بدون اغراق می توان گفت که این محصولات در واقع از جمله بهترین کیف پول ریپل به شمار می آیند و شما هم می توانید به آسانی از آن ها استفاده کنید.

آنچه که باید در این زمینه بدانید این است که لجر نانو اس و لجر ایکس در واقع هر دو از نظر امنیتی در یک سطح قرار دارند. اما اینکه شما از لجر ایکس استفاده کنید باعث می شود که بتوانید از ارزهای بیشتری استفاده و پشتیبانی کنید. در واقع این کیف پول دارای ظاهر و امکانات جانبی بهتری است که شما می توانید از آنها بهره مند شوید. شما همچنین قادر خواهید بود که با اتصال این وسیله به موبایل و یا کامپیوتر خود که ویندوز مک یا لینوکس دارد، به آسانی ریپل را ارسال و دریافت کنید.

  • ترزور مدل تی

شاید بتوان گفت که بهترین کیف پول برای ریپل ترزور است. این کیف پول با اینکه نسبتا قدیمی است اما اولین کیف پول سخت افزاری بوده که برای بیت کوین ارائه شده است. کیف پول های ترزور مانند لجر از صدها توکن مختلف در زمینه ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند و شما می توانید آن ها را به آسانی مورد استفاده قرار دهید. طراحی این نوع کیف پول ریپل اینطور است که شبیه به لجر نیست و مانند آن ها حالت یو اس یس مانند ندارد و مدام در حال تغییر است.

  • اج Edge

یکی از مهم ترین کیف پول های چند ارزی که میتوانید از آن ها استفاده کنید کیف پول اج است. شما با استفاده از این کیف پول می توانید تمامی دارایی های خود را روی تلفن همراه خود ذخیره کنید. این کیف پول در سال 2014 از سوی شرکت اربیتز عرضه شده است و برای پلتفرم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع کیف پول اجز برای تامین امنیت دارایی ها فعالیت دارد و به جای سیدهای 12 یا 24 کلمه ای از نام کاربری و گذرواژه استفاده می کند. این ویژگی ها می تواند برای افرادی که به تازگی وارد این حوزه شده اند بسیار جذاب باشد.

آینده ریپل

پیش از اینکه به بررسی انواع تحلیل ها در زمینه آینده ریپل بپردازیم، باید بگوییم که پیش بینی های بسیاری در این زمینه انجام گرفته اند که هر یک از آن ها می توانند تا حدی درست باشند. در ابتدا می خواهیم نقاط قوت و ضعف این کوین را برای شما بگوییم و در نهایت به فاکتورهایی خواهیم رسید که برای آینده آنها تاثیر گذار است.

دلیل ارزشمندی این ارز دیجیتال چیست؟

اگرچه می توان گفت که در سال 2012 ریپل برای اولین بار به طور رسمی شروع به کار کرده است اما آغاز آن را می توان سال 2004 دانست. ریان فاگر یک فرد کانادایی بود که برای نخستین بار روی این پروژه تحت عنوان ریپل پی فعالیت کرد و یک سیستم الکترونیکی را نیز در این زمینه پایه گذاری کرد. این پروژه اما با اینکه اینطور تصور می شد که دارد به کندی پیش می رود اما موفقیت های بسیاری را توانست کسب کند.

شما آنچه که باید در مورد ریپل بدانید این است که این رمز ارز را نمی توانید استخراج کنید. 100 میلیارد از این کوین در یک لحظه تولید می شود و حدود 65 درصد از آن متعلق به افرادی است که به عنوان توسعه دهنده در این بخش فعالیت می کنند.

ریپل برخلاف آنچه که تصور می کنید و در بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال دیده اید بر پایه بلاک چین نیست و در واقع از سیستم های مختلف در درگاه ها استفاده می کند که از طریق همان ها این کار انجام می دهد. این ارز دیجیتال دارای سرورهای مختلف در سراسر جهان است که به شما کمک می کنند این کار را انجام دهید.

ریپل قراردادهای بسیاری را در زمینه همکاری های استراتژیکی امضا کرده است تا بتواند پرداخت های برون مرزی را به صورت آنی انجام دهد و همین هم باعث شده است که این ارز دیجیتال با بانک های بسیاری در سراسر جهان همکاری داشته باشد.

اینکه آینده ریپل به کجا می رسد در واقع بسیار سخت است. عرضه محدود در این زمینه باعث شده است تا عده بسیاری علاقه مند به خرید این ارز دیجیتال باشند. همانطور که گفتیم، تنها 100000 واحد از این ارز دیجیتال وجود دارد و همین هم باعث می شود که بعد از تمامی شدن این مقدار دیگر کوین جدیدی تولید نشود. شما میتوانید عرضه محدود به علاوه تقاضای بالا را از جمله دلایل افزایش قیمت ریپل بدانید.

این ارز دیجیتال در حال همکاری با بانک های مختلف است. اصلی ترین جهت دهنده های قیمت ریپل در این زمینه همین بانک ها هستند. در سال 2016 ریپل توانست با بیش از 20 بانک در این زمینه قراردادهای مختلف امضا کند و همین هم باعث شد که قیمت ریپل در حدود 200 درصد افزایش پیدا کند. در حال حاضر این کوین با موسسات بسیاری در تعامل است که به شما امکان خرید و فروش را می دهند.

ریپل به عنوان یک ارز جهانی پذیرفته شده است. تعداد مشتریانی که در این زمینه از ریپل نت به عنوان یک پلتفرم برای جابجایی پول استفاده می کنند از مرز 300 هم گذشته است. امروزه ریپل در بیشتر از 45 کشور و همچنین 6 قاره در حال فعالیت است.

ریسک های معاملاتی که در زمینه استفاده از ریپل وجود دارد مانند سایر ارز هاست. ریپل در واقع یک ابزار معاملاتی محبوب در این زمینه و در این بازار پرریسک و نوسان است که به شما این امکان را می دهد سودهای کلان داشته باشید. البته به همین میزان هم ممکن است که دچار ضرر شوید پس بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که با تحلیل ها پیش بروید!

پیش بینی قیمت این ارز دیجیتال در سال 2020

شما زمانی که تحلیل های مربوط به ریپل را ببینید، خواهید فهمید که عوامل بسیاری روی قیمت ریپل تاثیر گذار هستند. با وجود تمام این ها باز هم می توان گفت که آینده ریپل همچنان هم قابل پیشبینی نیست.

نمودار قیمت ریپل که در سال 2019 آن را مشاهده کردیم اینطور نشان داده است که این کوین در سال 2019 تغییر چندانی نداشته است و علاوه بر اینکه یک روند صعودی داشته اما باز هم نتوانسته است از مرز 0.4 دلار بگذرد. همه ما می دانیم که دیدگاه افراد در این زمینه بسیار متفاوت است و شما نمی توانید راهنمایی های مختلفی را در این زمینه داشته باشید.

مدیر عامل ریپل برد گارلینگ هاوس در این زمینه اینطور می گوید که اکثر رمز ارزهای مختلف ناپایدار خواهند بود اما تنها کوینی که می تواند هم اکنون هم فعالیت داشته باشد همین ریپل است. او مطمئن است که در سال های آتی به ویژه تا پایان سال 2020 ریپل یک عملکرد فوق العاده از خود نشان خواهد داد.

تحلیل تکنیکال ریپل

شما می توانید با استفاده از تحلیل های مختلفی که در این زمینه وجود دارد ریپل را بررسی کنید. تحلیل تکنیکال و همچنین تحلیل های بنیادی از جمله مواردی هستند که به شما کمک خواهند کرد ریپل را ارزیابی کنید. نحوه خرید ارز ریپل در ایران بسته به این نکته است که شما در مقابل آن می خواهید چه چیزی را بپردازید؟ این پرداختن می تواند ارز و همچنین بخشهای دیگر باشد. اگر شما قصد دارید که با ریال ریپل بخرید، باید بدانید که برخی از صرافی های ایرانی در این زمینه به شما کمک خواهند کرد. به عبارتی شما ریال را به صرافی پرداخت می کنید و ریپل را در کیف پول خود خواهید داشت.

مشکلی که در این زمینه ایجاد خواهد شد این است که گاهی اوقات، صرافی ها قیمت های بالاتری دارند یا اینکه مقدار لازم ریپلی که میخواهید را ندارند در این حال می توان گفت که راه های دیگر بسیاری هم برای خرید و فروش ریپل وجود دارد.

در واقع تحلیل تکنیکال در زمینه ریپل می تواند به سه اصل استوار باشد که شامل موارد زیر می شوند:

  • همه چیز در این نمودار قیمت دیده شده است.

یک عده از افراد در زمینه ارز ریپل بر این عقیده استوار هستند که تحلیل هایی که در این زمینه صورت می گیرد در یک نمودار قیمت دیده خواهد شد. تحیلی تکنیکال به این معناست که شما صرف نظر از عواملی که شامل تحلیل های فاندامنتال میشوند کار خود را انجام دهید و حرکت نموداری قیمت را در نظر بگیرید. البته می توان اینطور گفت که تمامی عواملی که در تحلیل های فاندامنتال تاثیرگذار هستند در واقع بر شرکت تاثیر خواهند داشت. تحلیل گران در این زمینه بر این باورند که عوامل بسیار زیادی همچون فاکتورهای اقتصادی کلان در این بخش مورد نظر خواهند بود و روانشناسی بازار سرمایه و بسیاری از فاکتورهای دیگر هم قیمت سهام را در این زمینه مشخص می کنند.

  • قیمت ها بر طبق یک روند مشخص تغییر خواهند کرد.

در این بخش از تجلیل تکنیکال این نکته مدنظر است که قیمت ها از یک روند مشخص در این زمینه تبعیت خواهند کرد. یعنی قرار است که بعد از استقرار یک روند، حرکت قیمت در آینده، در همان جهتی باشد که عوامل بازار و ابزارهای دیگر در آن وجود دارند و روند جدیدی را نیز برای سهم مورد نظر خود پیدا کنند.

  • در نهایت تاریخ تکرار خواهد شد.

این اید در بسیاری از روش های تحلیل تکنیکال مورد بررسی بوده است. آنچه که باید بدانید این است که در تحلیل تکنیکال ریپل، این نکته بسیار ذکر شده است که تاریخ درحال تکرار شدن است. ذات تکراری حرکت قیمت، به روانشناسی بازار نسبت داده شده است و به بیان دیگر، شرکت کنندگان در این زمینه تمایل دارند که واکنش های مشابهی را به نوسانات بازار بدهند.

شما در واقع در زمینه تحلیل تکنیکال باید از الگوهای نموداری استفاده کنید که برای تحلیل حرکت های بازار و همچنین درک الگوها استفاده می شود. هرچند که بسیاری از نمودارها بیش از 100 سال است که مورد استفاده قرار می گیرند اما اینطور تصور می شود که اطلاعات امروزی همچنان هم مرتبط نیستند چرا که الگوهای حرکت قیمت در آن ها به گونه ای است که خود را تکرار می کنند.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ریپل

می توان گفت که سرمایه گذاری های مختلف در دنیای ارزهای دیجیتال و همچنین انتخاب یک ارز دیجیتال مناسب از جمله نکاتی است که باید به آن ها دقت کنیم و با اطمینان زیاد آن ها را انتخاب کنیم. شاید امروزه این بخش کار سختی به نظر بیاید البته تا حدودی هم اینطور هست.

اینطور به نظر می رسد که جد مک کالب تنها 54 میلیون ریپل را در ماه آوریل فروخته است. این فرد از بنیان گذاران ریپل به شمار می آید و در حال حاضر بیش از 4 میلیارد ریپل در اختیار دارد که در صورت فروش بیشتر باعث افت شدید در بازار خواهد شد.

در این بین بانک های بسیاری هم در زمینه فروش ریپل فعالیت دارند. سیگنوم یکی از بانک های سوئیسی است که توانسته عنوان بانک ارزی دیجیتال را به دست آورد. با توجه به آنچه که نمودارهای مختلف در زمینه تحلیل بنیادی ریپل وجود دارد، شما می دانید که این ارز دیجیتال در واقع در کانال نزولی قرار گرفته است. اما در کوتاه مدت ممکن است که روند صعودی دی قیمت داشته باشد.

سوال و جواب

آیا ریپل مانند بیت کوین استخراج می شود؟

آنچه که باید به آن دقت کنید این است که ریپل یک ارز دیجیتال کاملا جداگانه از بیت کوین است. با اینکه هر دوی آن ها دارای کیف پول ارز دیجیتال هستند اما ریپل را نمی توانید مانند بیت کوین استخراج کنید و باید راه های دیگر را برای خرید آن ها امتحان کنید.

آیا می توان گفت که ریپل رقیب بیت کوین خواهد بود؟

با توجه به روند صعودی ریپل در این زمینه می توان گفت که بله، در سال های آینده، ریپل رقیبی سرسخت برای بیت کوین خواهد شد.

آیا برای خرید و فروش ریپل نیازمند تحلیل هستیم؟

آنچه که باید بدانید این است که شما برای خرید و فروش هر نوع ارز دیجیتال نیازمند یک سری تحلیل های مختلف هستید و ریپل هم از این قاعده جدا نیست.

آیا ریپل یک سرمایه گذاری مطمئن است؟

به طور کل می توان گفت که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می تواند برای شما سودآوری بسیاری داشته باشد. البته ممکن است که به شما ضرر هم برساند. در این زمینه و این بخش بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که به صورت حساب شده و دقیق در این زمینه فعالیت کنید. شما می توانید با خرید و فروش ریپل به یک سرمایه انبوه دست پیدا کنید اما این نکته منوط به این است که بتوانید تحلیل هایی که در این زمینه وجود دارد را به خوبی انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. پیشنهاد ما به شما این است که دوره های تخصصی این آموزش ها را پیش از ورود به این بازار ببینید تا بتوانید به سود برسید.

تکنیکال

تاریخچه قیمت

اخبار

مای چنجرز
کانال مای چنجرز در آپارات صفحه فیسبوک مای چنجرز صفحه اینستاگرام مایچنجرز صفحه اینکداین مایچنجرز کانال تلگرام مای چنجرز صفحه توئیتر مای چنجرز کانال مایچنجرز در یوتیوب

وبلاگ تماس با ما درباره ما حریم خصوصی سئوالات متداول

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای مای‌چنجرز محفوظ است