لوگو مای چنجرز

رمز ارز استلار

توضیحات اختصاری درباره این کوین

استلار با نماد اختصاری XLM یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود دلار، در بازار معامله می شود. هر واحد از استلار در این لحظه با قیمت ریال، با احتساب نرخ سامانه سنا معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن دلار است. قیمت در 24 ساعت اخیر برابر با است.

تعداد کل کوین های استخراج شده برابر با است

لیست تبدیل‌های استلار

به سادگی در این لیست می‌توانید تبدیل کننده مورد نظر خود را بیابید

تبدیل از

به

لیست تبدیل کنندگان

استلار

XLM

ريال

IRR

ريال

IRR

استلار

XLM

استلار

XLM

بیت کوین

BTC

استلار

XLM

اتریوم

ETH

استلار

XLM

ترون

TRX

استلار

XLM

ایاس

EOS

استلار

XLM

پرفکت مانی

PMUSD

استلار

XLM

وب مانی

WMZ

 استلار چیست؟

Stellar یک پروتکل پرداخت منبع باز و غیرمتمرکز است که امکان انجام معاملات سریع و مرزی بین هر جفت ارز را فراهم می کند. مانند سایر ارزهای رمزپایه ، با استفاده از فناوری بلاکچین کار می کند. دارایی بومی آن ، یک ارز دیجیتال ، لومن (XLM) نامیده می شود. XLM شبکه Stellar و کلیه عملکردهای آن را تأمین می کند ، مشابه نحوه کار اتر (ETH) در شبکه Ethereum.

 

بلاکچین Stellar چگونه کار می کند؟

معاملات انجام شده در شبکه Stellar به یک دفتر مشترک به اشتراک گذاشته شده ، توزیع شده و عمومی ، یک پایگاه داده قابل دسترسی برای هر کس در سراسر جهان اضافه می شود. به منظور دستیابی به توافق درباره معاملات به این سرعت و دقت ، استلار از روش اجماع منحصر به فرد خود استفاده می کند.

 

روش اجماع  استلار چگونه کار می کند؟

روش اجماع Stellar امکان معاملات سریع و ارزان را فراهم می کند ، در حالی که همه افراد در شبکه طی چند ثانیه در مورد اعتبار تراکنش به توافق می رسند. هر شرکت کننده (به نام گره) که به افزودن معاملات Stellar به دفتر جهانی کمک می کند ، شبکه کوچک خود را از دیگر شرکت کنندگان مورد اعتماد انتخاب می کند که با آن موافق است. تا زمانی که این شبکه های کوچک (به نام برش های حد نصاب) با هم تداخل داشته باشند ، شبکه کلی Stellar می تواند در مورد معتبر بودن معاملات به توافق برسد و می تواند خیلی سریع به دفتر اضافه شود. شما می توانید در مورد چگونگی عملکرد سازوکار اجماع Stellar با جزئیات بیشتر در این مقاله بخوانید.

ارزش Stellar از کجا مشتق شده است؟

Stellar مفید و ارزشمند است زیرا یک شبکه مبادله جهانی است و قادر به میزبانی هزاران مبادله بین ارزها و رمزها در ثانیه است. مبادله بین ارزهای رمزپایه و / یا ارزهای فیات می تواند یک روند طولانی و گران قیمت باشد. Stellar تبادل سریع و ارزان می کند. XLM ، دارایی ای که در کیف پول Blockchain.com پشتیبانی خواهد شد ، برای پرداخت هزینه های معامله و نگهداری حساب در شبکه Stellar استفاده می شود.

تاریخچه

در سال 2014 ، جد مک کالیب ، بنیانگذار Mt. Gox و بنیانگذار Ripple ، سیستم شبکه Stellar را با وکیل سابق جویس کیم راه اندازی کردند. قبل از راه اندازی رسمی ، مک کالب وب سایتی را ایجاد کرد به نام "Secret Bitcoin Project" و به دنبال آزمایش کنندگان آلفا بود. بنیاد غیرانتفاعی توسعه Stellar با همکاری مدیر عامل شرکت Stripe پاتریک کولیسون ایجاد شد و این پروژه رسماً در ژوئیه آغاز شد. استلار 3 میلیون دلار بودجه بذر از استریپ دریافت كرد. Stellar به عنوان یک شبکه و پروتکل پرداخت غیرمتمرکز با پول بومی استلار منتشر شد. در هنگام راه اندازی ، این شبکه 100 میلیارد ستاره داشت. 25 درصد از این موارد به سایر افراد غیر انتفاعی که در جهت شمول مالی کار می کنند تعلق می گیرد. استریپ در ازای سرمایه گذاری بذر خود ، 2 درصد یا 2 میلیارد ستاره اولیه را دریافت کرده است. ارز رمزنگاری شده که در ابتدا با نام ستاره ای شناخته می شد ، بعدا لومنس یا XLM نامیده شد. در آگوست 2014 ، مرکادو بیت کوین ، اولین صرافی بیت کوین برزیلی ، اعلام کرد که از شبکه استلار استفاده می کند. تا ژانویه 2015 ، استلار تقریبا 3 میلیون حساب کاربری ثبت شده در سیستم عامل خود داشت و سقف بازار آن تقریبا 15 میلیون دلار بود.

بنیاد توسعه ستارگان یک پروتکل به روز شده با الگوریتم اجماع جدید را در آوریل 2015 منتشر کرد که در نوامبر 2015 اجرا شد. الگوریتم جدید از SCP ، پروتكل ارز رمزنگاری شده كه توسط استاد دانشگاه استنفورد ، دیوید مازیرس ایجاد شده است ، استفاده كرد.

Lightyear.io ، یک نهاد انتفاعی استلار ، در ماه مه 2017 به عنوان بازوی تجاری شرکت راه اندازی شد. [16] در سپتامبر 2017 ، Stellar یک برنامه مزایا را اعلام کرد ، بخشی از برنامه کمک هزینه مشارکت Stellar، که به شرکای خود به ارزش 2 میلیون دلار لومن برای توسعه پروژه اعطا می کند. در سپتامبر 2018، شرکت Lightyear شرکت Chain، Inc را خریداری کرد و شرکت ترکیبی Interstellar نامگذاری شد

برنامه های واقعی

در سال 2015 ، اعلام شد که Stellar در حال آزادسازی ادغام با Vumi ، پلت فرم پیام رسان منبع آزاد بنیاد Praekelt است. Vumi با استفاده از پروتکل Stellar از زمان مکالمه تلفن همراه به عنوان ارز استفاده می کند. Stellar در آوریل 2015 با شرکت نرم افزاری بانکی مبتنی بر ابر Oradian همکاری کرد تا Stellar را در سیستم بانکی Oradian برای افزودن موسسات خرد مالی (MFI) در نیجریه ادغام کند.

Deloitte ادغام خود را با Stellar در سال 2016 برای ساخت یک برنامه پرداخت بین مرزی ، بانک دیجیتال Deloitte اعلام کرد. در دسامبر 2016 ، اعلام شد که شبکه پرداخت Stellar به Coins.ph ، یک شرکت راه اندازی پرداخت تلفن همراه در فیلیپین ، بانک ICICI در هند ، شرکت پرداخت تلفن همراه آفریقایی Flutterwave و شرکت حواله فرانسه Tempo Money Transfer گسترش یافته است.

 

در اکتبر 2017 ، استلار برای تسهیل معاملات مرزی در منطقه اقیانوس آرام جنوبی با IBM و KlickEx همکاری کرد. سیستم پرداخت فرامرزی که توسط IBM توسعه یافته شامل مشارکت با بانک های منطقه است.

 

در دسامبر 2017 ، TechCrunch اعلام کرد که همکاری Stellar با SureRemit ، یک سکوی حواله غیر نقدی مستقر در نیجریه است. [

بررسی اجمالی

Stellar یک پروتکل منبع باز برای تبادل پول یا رمز با استفاده از پروتکل اجماع Stellar است. کد منبع این پلتفرم در GitHub میزبانی می شود.

سرورها از نرم افزار پروتکل استفاده می کنند و از اینترنت برای اتصال و ارتباط با سایر سرورهای Stellar استفاده می کنند. هر سرور دفتر کل حساب های موجود در شبکه را ذخیره می کند. 3 گره توسط بنیاد توسعه ستاره ای و در همکاری با 21 سازمان دیگر اداره می شوند و در مجموع 66 گره اعتبارسنج فراهم می كنند. معاملات بین حساب ها نه از طریق استخراج بلکه از طریق یک فرآیند اجماع بین حساب های موجود در قسمت حد نصاب اتفاق می افتد. هزینه شبکه فعلی 100 stroops ، معادل 0.00001 XLM یا 1 / 10،000 سنت است.

 

چگونه می توانم استلار بخرم؟

نحوه خرید Stellar Lumens (XLM)

کیف پول Stellar (Ledger Nano S، Foxlet) تهیه کنید

آدرس XLM خود را دریافت کنید.

به CEX.io بروید.

XLM را از طریق کارت اعتباری یا انتقال وجه خریداری کنید.

XLM را به کیف پول خود ارسال کنید.

 

آیا استلار سرمایه گذاری خوبی است؟

Stellar Lumens در لیست 10 ارز برتر رمزنگاری شده توسط سرمایه بازار قرار دارد و در مقایسه با نرخ رشد در آغاز کار ، اخیراً رشد زیادی را نشان داده است. همچنین ، طبق گفته تحلیلگران بازار ، XLM در واقع سرمایه گذاری خوبی است.

 

آیا Stellar سرمایه گذاری خوبی در سال 2020 است؟

اما آیا کافی است ارز رمزنگاری شده در سال 2020 سرمایه گذاری خوبی باشد؟ بازار رمزنگاری با سرعت بالایی پیش می رود و پیش بینی حرکت های آینده آن را بسیار دشوار می کند. ... طبق CoinSwitch ، Stellar توانایی رشد در یکی از بهترین ارزهای رمزپایه در پنج سال آینده را دارد.

 

 

تکنیکال

تاریخچه قیمت

اخبار

مای چنجرز
کانال مای چنجرز در آپارات صفحه فیسبوک مای چنجرز صفحه اینستاگرام مایچنجرز صفحه اینکداین مایچنجرز کانال تلگرام مای چنجرز صفحه توئیتر مای چنجرز کانال مایچنجرز در یوتیوب

وبلاگ تماس با ما درباره ما حریم خصوصی سئوالات متداول

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای مای‌چنجرز محفوظ است