لوگو مای چنجرز

رمز ارز ترون

توضیحات اختصاری درباره ترون

ترون با نماد اختصاری TRX یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود دلار، در بازار معامله می شود. هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت ریال، با احتساب نرخ سامانه سنا معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن دلار است. قیمت در 24 ساعت اخیر برابر با است.

تعداد کل کوین های استخراج شده برابر با است

لیست تبدیل‌های ترون

به سادگی در این لیست می‌توانید تبدیل کننده مورد نظر خود را بیابید

تبدیل از

به

لیست تبدیل کنندگان

ترون

TRX

ريال

IRR

ريال

IRR

ترون

TRX

اتریوم

ETH

ترون

TRX

پرفکت مانی

PMUSD

ترون

TRX

ترون

TRX

اتریوم

ETH

ترون

TRX

ایاس

EOS

ترون

TRX

نئو

NEO

ترون

TRX

وب مانی

WMZ

صفر تا صد ترون

پیش از این شما را با ارز دیجیتال تتر آشنا کرده ایم. در واقع گفته ایم که سه نوع مختلف از این ارز دیجیتال وجود دارد که اولین نوع آن برپایه بلاک چین بیت کوین، دومین بر پایه اتریوم و سومین نوع آن برپایه ترون است. تتر خود یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال در جهان بعد از بیت کوین و اتریوم به شمار می آید. شما می توانید در کنار این ها از ترون هم استفاده کنید. آنچه که به نظر می رسد این است که ترون هم در واقع هم سطح با اتریوم و بیت کوین است و چیزی از آن ها کم ندارد.

آنچه که باید بدانید این است که این ارز دیجیتال چیست و چگونه می توان از آن برای سرمایه گذاری استفاده کرد. دقت داشته باشید که در پروژه های مختلفی می توانید از ترون استفاده کنید که در واقع آگاهی شما در این بخش به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله می خواهیم شما را با ارز ترون آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

ترون چیست؟

آنچه که شما باید در زمینه ترون و پروژه آن بدانید این است که با علائم اختصاری TRX شناخته می شود که در سایت های مختلف ارزهای دیجیتال می توانید از آنها استفاده کنید. در واقع استفاده از ترون به عنوان یک پلتفرم شما را از استفاده از بخش های دیگر مانند

استفاده از قراردادهای هوشمند ترون که در بخش های مختلف از آنها یاد شده است نیز یک توسعه همه جانبه است. شما در واقع می توانید از این توسعه در اپلیکیشن های غیرمتمرکز مختلف استفاده کنید. این مسئله بدیهی است که پروژه ساخت ترون در واقع به نوعی برای رقابت با سایر ارزهای دیجیتال بوده است. این ارز دیجیتال با یکی از مشهورترین ارزهای دیجیتال یعنی اتریوم در حال رقابت است و به شما این امکان را می دهد که یک سرمایه گذاری دقیق و عالی داشته باشید.

البته ارز دیجیتال ترون از یک سری جنبه ها با اتریوم تفاوت هایی هم دارد که در نهایت باعث می شود، کاربرد ترون پر کاربرد و قابل استفاده بر مبناهای متعددی باشد. دقت داشته باشید که کاربرد ترون در واقع با قراردادها و همچنین ارزهای دیجیتال مختلفی که در آن مورد استفاده است بسیار متفاوت تر از گذشته شده و شما می توانید به آسانی از آن استفاده کنید.

معرفی کامل ارز دیجیتال ترون

برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال ترون را بهتر درک کنید باید از مبانی اولیه آن شروع کنید. پروتکل های ترون در واقع در بین بزرگترین سیستم عامل های مبتنی بر بلاک چین دنیا قرار گرفته است. این شبکه در واقع بسیار بزرگ بوده و در عین حال به شما این امکان را می دهد که عملیات های بزرگ را نیز توسط آن انجام دهید. یکی از محتواهایی که در این زمینه تولید می شود اپلیکیشن‌های غیر متمرکز است. با استفاده از شبکه ترون در واقع می توانید یک طیف گسترده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را در شبکه های خود داشته باشید.

افرادی که از شبکه های اجتماعی استفاده های بسیار می کنند در واقع می توانند از ترون برای برنامه ریزی بازی ها و دیگر سرگرمی های آنلاین استفاده کنندو به همین دلیل است که می گوییم شما می توانید از شبکه ترون لذت ببرید و با آن سرگرم شوید.

در واقع می توان گفت که کاربران با استفاده از شبکه ترون قادر خواهند بود که اپلیکیشن ها و همچنین برنامه های غیرمتمرکز را در این زمینه بسازند. شما در واقع با استفاده از ارز دیجیتال ترون نه تنها می توانید محتوای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید بلکه قادر خواهید بود به عنوان تولید کننده محتوا و همچنین دیتاهای مختلف پاداش هم دریافت کنید.

در واقع می توان گفت که شبکه هایی مانند ترون نقطه مقابل شبکه هایی مانند فیسبوک و دیگر شبکه های اجتماعی هستند که در آنها کاربر از تولید محتوا برای به دست آوردن منافع خود استفاده می کند. زمانی که شما از شبکه ترون استفاده کنید در واقع کنترل دیتای شما در دست خودتان خواهد بود و برای این کار به شما پاداش هم داده می شود.

در شبکه هایی مانند اتریوم شما از فرایند اثبات کار استفاده خواهید کرد. این در حالی است که در شبکه ای که ترون در آن همراه است شما بیشتر باید از فرایند اثبات دارایی استفاده کنید تا بتوانید تراکنش های مختلف را تضمین کنید. در ادامه می خواهیم این فرایند را برای شما به صورت کامل توضیح دهیم.

فرایند اثبات دارایی در ترون به چه معناست؟

ارزهای دیجیتال متعددی در دنیای امروز وجود دارند که از روش اثبات دارایی استفاده می کنند تا بتوانند تراکنش های خود را در زمینه های مختلف تایید کنند. شاید بتوان گفت که مشهورترین آن ها ارز دیجیتال تلگرام باشد که البته زمان بسیاری از کار کردن آنها نگذشته است و هم اکنون هم دیگر کسی آنها را مورد استفاده قرار نمی دهد. فرایند اثبات دارایی در واقع برخلاف فرایند اثبات کار که در اتریوم، بیت کوین و لایت کوین استفاده می شود انجام خواهد گرفت. این فرایند هم سرعت بالایی دارد و هم اینکه شما انرژی بسیار کمی باید برای تراکنش های خود استفاده کنید.

فرض کنید که شما در یک قرعه کشی شرکت کرده اید. در این حالت شما برای اینکه بتوانید کد قرعه کشی را دریافت کنید باید یک سری محصولات خاص را خریداری کنید. هرچقدر که تعداد محصولاتی که خریداری می کنید بیشتر باشد در نهایت که شانس برنده شدن شما در قرعه کشی هم بیشتر خواهد شد. این کدهای قرعه کشی در واقع دارایی های شما به حساب می ایند که شما می توانید از این کدها برای افزایش شانس برنده شدن خود استفاده کنید. البته همانطور که می دانید همه هم در این قرعه کشی شانس مساوی نخواهند داشت و به این دلیل است که این کار به شما کمک خواهد کرد.

در واقع در این زمینه رای گیری و توافق بین نودهای مختلف است که اهمیت دارد. نودی که دارایی بیشتری در این زمینه داشته باشد در این رای گیری برای شما شانس بیشتری خواهد داشت. البته باید دقت کنید که رای دهندگان هم تنها نودها نیستند بلکه کاربران دیگری هم که در این بخش حضور دارند در صورتی که دارایی هایشان بیش از یک حد مشخص باشند و بخواهند که در رای گیری ها شرکت کنند می توانند به یک نود خاص رای بدهند. نکته اصلی در این زمینه این است که مشوق ها و همچنین ابزارهایی که در فرایند های اثبات دارایی وجود دارند عموم رای دهندگان در این زمینه را تشویق می کنند که به نودی که در این بخش دارایی بیشتری دارد رای بدهند.

در یک شبکه، زمانی که صحبت از یک ارز دیجیتال خاص به میان می آید، تایید تراکنش ها یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن دقت کنید. برای اینکه در این زمینه یک فرد بخواهد به عنوان یک نود عمل کند باید یک مقدار حداقل از ارز دیجیتال مدنظر را در کیف پول خود داشته باشید.

در واقع می توان گفت برای تراکنش هایی که بر این پایه انجام می شوند و همچنین در زمان استخراج ارز دیجیتال این قضیه به مانند یک تاییدیه است که از آنها استفاده می شود. زمانی که یک تراکنش در دنیا و شبکه ارز دیجیتال انجام می گیرد، همه افرادی که به عنوان رای دهنده روی این مسئله رای گیری می کنند می دانند که تایید این تراکنش و همچنین بسته تراکنش را باید کدام نود انجام دهد.

در نهایت، زمانی که در این رای گیری یک نود برنده شود، آن نود می تواند شروع به تایید و اعتبار سنجی در بخش های مختلف آن بلاک خاص کند. وقتی که این نود تایید کرد که همه تراکنش هایی که در داخل بلاک آن انجام می گیرند درست هستند، آن بلاک هم به صورت دیجیتالی امضا شده و برای  اتصال به بلاک چین، این امضا را ارسال می کند که در نهایت این کار یک بلاک تولید خواهد شد.

کارمزد تراکنش ترون

آنچه که باید بدانید این است که با انجام تمامی روندهای بالا، در نهایت کارمزد تراکنش هایی که داخل بلاک انجام می شوند در واقع به این نود اختصاص خواهند یافت و در فرآیند های اثبات دارایی برخلاف کاری که نشان داده می شود تایید تراکنش ها انجام می شود. در نهایت هم در شبکه یک نود، تاییدکننده یک بلاک خواهد بود. اگرچه در این بخش ممکن است که پاداشی داده نشود اما یک توکن جدید در ترون ایجاد خواهد شد.

از سویی دیگر، اگر این نود که در این بخش حضور دارد یک کار را خارج از قوانین شرکت انجام دهد و برای مثال تراکنش های تقلبی را تایید کند نه تنها پاداش دریافت نخواهد کرد بلکه به طور حتم دارایی خود را نیز از دست خواهد داد. تا زمانی که میزان دارایی اولیه برای فرد به اندازه تایید کردن تراکنش های مدنظر نباشد ممکن است که حتی جریمه ای را نیز شامل شود. در واقع نود ها در تراکنش های ترون مجبور هستند که به صورت دقیق و حساب شده و قانونی کار کنند.

ترونیکس چیست؟

ترونیکس که به آن TRX هم گفته می شود همان ارز دیجیتالی است که به صورت بومی در بلاک چین ترون وجود دارد. ترونیکس برای اولین بار در سپتامبر سال 2017 میلادی به بازار عرضه شده است و این دقیقا زمانی بوده است که ترون توانسته اولین سکه خود را به بازار عرضه کند و بیش از 70 میلیون دلار سرمایه را جمع آوری کند.

در آن زمان می توان گفت که TRX به عنوان یک توکن شناخته شده بود که روی پروتکل های اتریوم اجرا می شد. می توان گفت که در کمتر از یک سال این ارز توانست شبکه اصلی خود را بسازد و آن را به بازار ارائه دهد و در نهایت هم توکن ترونیکس به بازار ارائه شد که به عنوان یک بلاک چین انحصاری در ترون مورد استفاده است. به همین دلیل هم می توان گفت که ترونیکس در واقع یک کوین محسوب می شود و نه یک توکن!

ترون شبکه انحصاری خود را تحت همین نام در 25 ژوئن در سال 2018 میلادی به بازار ارائه کرد که همین روز به عنوان روز اصلی در استقلال ترون شناخته شده است و ترون همه ساله آن را جشن می گیرد. در حال حاضر ترون هنوز هم در حال جمع آوری توکن های خودش است تا بتوانید توکن های اضافه را در این زمینه حذف کند و آن ها را در شبکه اصلی ترون نیز بدون رد باقی بگذارد.

تاریخچه ارز ترون

شاید یکی از مهم ترین سوالات و همچنین مهم ترین بخش ها در این مقاله تاریخچه ارز ترون باشد. آنچه که باید بدانید این است که این ارز در آوریل سال 2017 کار خود را با مدیریت جاستین سان آغاز کرده است. عرضه اولیه سکه های TRX هم در آگوست سال 2017 آغاز شده است و در نهایت هم ترون توانسته است از این طریق بیش از 70 میلیون دلار سرمایه اولیه را جذب کند. البته شکوفایی ترون را می توان در می سال 2018 دانست که شبکه انحصاری آن معرفی شد.

ترون اختراع چه کسی بود؟

جاستین در چندین سال اخیر به عنوان نماینده ارشد ریپل در کشور چین فعالیت می کرد. علاوه بر ترون می توان گفت که آقای سان در حال حاضر مدیر عامل یک اپلیکیشن به نام Peiwo نیز می باشد که در حال حاضر بیش از 10 میلیون کاربر فعال در آن حضور دارند. لازم به ذکر است که این برنامه به صورت کاملا دقیق با شبکه ترون ایجاد شده است.

دومین شخصیتی که شما باید در زمینه تیم اجرایی ترون بشناسید لوشن چن است که به عنوان یک فرد با تخصص چندین کارشناس برتر در این شرکت فعالیت می کند.

ارز دیجیتال ترون چگونه کار می کند؟

نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که نحوه کار ارز دیجیتال ترون چگونه است. در واقع این رمز ارز از سه لایه اصلی تشکیل شده است که شامل موارد زیر می شوند:

  • لایه ذخیره
  • لایه مرکزی
  • لایه اپلیکیشن

می توان اینطور گفت که شبکه ترون در واقع از الگوریتم های خالص در این زمینه استفاده می کند. این الگوریتم با نام الگوریتم اثبات سهام محول شده کار می کند. نحوه کار آن هم به اینگونه است که همه افراد در تولید این بلاک های شبکه و تایید تراکنش ها نقشی نخواهند داشت. به جای این افراد، 27 نماینده از سراسر جهان انتخاب شده اند که این کار را انجام می دهند. در صورتی که هر یک از این 27 نفر عملکرد مناسبی نداشته باشد خیلی سریع با اجماع و رای گیری های مختلف نماینده جدیدی برای او جایگزین خواهد شد.

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که چگونه می توانید در لیست این نمایندگان قرار بگیرید؟ برای اینکار  شما باید 9.999 واحد ترونیکس پرداخت کنید. بدین صورت رای گیری هر 6 ساعت یک بار انجام خواهد شد و لیست نمایندگان هم بر این اساس به صورت مداوم تغییر خواهد کرد و به روزرسانی می شود. در شبکه های مختلف ترون زمان برای هر بلاک 3 ثانیه است و پاداش بلاک ها هم 32 کوین ترونیکس است. به طور کلی می توان گفت که 336.384.000 واحد ترون به نمایندگان منتخب در این زمینه تعلق خواهد گرفت.

دقت داشته باشید که مطابق اعلام شرکت ترون این شبکه ارز دیجیتال تا سال 2021 میلادی تورمی را در بر نخواهد داشت. البته پس از آن هرسال هم اندکی تورم به شبکه های بیت کوین اضافه خواهد شد. در این زمینه بسیاری از افراد مشهور در واقع به دنبال این هستند که بتوانند درباره شبکه ترون انتقاد کنند که از جمله آن ها ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در این زمینه حرف های بسیاری زده اند و می گوید که ترون هیچی به جز انحصار طلبی را در بر ندارد.

روش استخراج ترون

روش استخراج ترون در واقع مانند هیچ یک از ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و بیت کوین نیست که از یک الگوریتم خاص در این زمینه پیروی کند. در واقع اگر بخواهیم راحت بگوییم ، شما نمی توانید ترون را استخراج کنید. همانطور که گفته شد الگوریتمی که در این زمینه وجود دارد به شما کمک خواهد کرد که از ترون بهره مند شوید.

قیمت ترون در سال های اخیر

ترون در سال های اخیر با قیمت 0.002 دلار کار خود را آغاز کرده است و در ژانویه سال 2018 میلادی به اوج قیمت خود رسید و تا به امروز به قیمت 0.3 دلار رسیده است. می توان گفت که از اواسط دسامبر سال 2018 تا کنون این ارز دیجیتال بیش از 2000 درصد رشد داشته است. بله، این اوج گیری قیمت تنها در طول سه هفته انجام گرفته است و آنچه که باید بدانید این است که افزایش قیمت ترون غیرقابل پیش بینی است!

ذخیره سازی ترون

شما می توانید ترون را به روش های مختلف را ذخیره سازی کنید. البته آنچه که باید به آن دقت کنید این است که برای نگهداری کوین های ترون باید از کیف پول های دیجیتال استفاده کنید. این نوع کیف پول ها معمولا انواع مختلفی دارند که هر یک از آنها با توجه به ویژگی هایی که دارد امکانات امنیتی مختلفی را برای کاربران فراهم خواهد کرد. همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که زمانی که می خواهید کیف پول ترون را انتخاب کنید، امنیت اولین نکته ای است که باید به آن دقت کنید. از جمله مهم ترین کیف پول های ترون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S)
  • کیف پول انحصاری شرکت ترون (موبایل و تحت وب)
  • کیف پول دیجیتال Cobo

نحوه عملکرد شبکه ترون چگونه است؟

تحولات جدی و همچنین مختلفی در دنیای وب و اینترنت انجام گرفته است که همیشه هم بخاطر شیوه های انتقال محتوا و همچنین روش های پرداخت یکسان بوده است. البته ممکن است که این شبکه ها در کل این حوزه کارایی چندانی نداشته باشند. البته در نسل دوم ایز این شبکه شامل شیوه های امن پرداخت و همچنین شیوه های کم هزینه تبلیغ هستیم.

ترون در واقع سعی دارد که حضور واسطه ها را در زمینه ارزهای دیجیتال و شبکه های آن ها حذف کند تا بتوانید مطالب دیجیتالی را تولید کند. دقت داشته باشید که این اقدام در نهایت منجر به کاهش هزینه های برای مصرف کنندگان خواهد شد و شما می توانید از این کار برای بهبود سرعت و سهولت جمع آوری مطالب استفاده کنید.

همچنین می توان گفت که شرکت های شخص ثالث هم در این زمینه به صورت متمرکز عمل خواهند کرد. در این شرکت ها، که هنگامی که مصرف کنندگان در زمینه ارائه سرگرمی های مختلف مانند نتفلیکس می پردازند هزینه های بیشتری را پرداخت می کنند و این شرکت ها هم به واسطه سهم عمده ای که در این زمینه و این پرداخت ها دارند مقداری را برای خود نگاه خواهند داشت و مقدار کمی را به تولیدکنندگان مطالب مختلف اختصاص خواهند دارد.

ترون در  واقع از شبکه بلاک چین در این بخش های تجاری استفاده می کند تا بتواند مدل های مختلفی را بازسازی کند. این شبکه در واقع مانند سیستم های ذخیره سازی غیر متمرکز عمل میکند که فرایندهای به اشتراک گذاشتن داده ها را تغییر خواهد داد. شما در واقع می توانید از بستر بلاک چین استفاده کرده و در نهایت هم می توانید هزینه های دسترسی به محتوا را به طور کاملا مستقیم به تولیدکننده محتوا پرداخت کنید. در این همچنین یک شبکه غیرمتمرکز هم حضور دارد که چالش های مختلف را در صنعت بررسی خواهد کرد.

تولید بلاک در ترون چگونه است؟

بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال که شما از طریق مایننگ آنرا استخراج می کنید، راه بدست آوردن ترون به شکل دیگری است. احتمالا می دانید که در ماینینگ نکته ای که تعیین کننده قدرت استخراج شماست قدرت سخت افزارهای بکار گرفته شده است. در واقع شما ماینینگ می توانید کسب درآمد کنید. دقت داشته باشید که در این روش، معمولا حملاتی که از شبکه انجام می گیرند حذف خواهند شد و در نهایت باعث می شود که امنیت شبکه تا حد زیادی حفظ شود.

با این حال، در روند ماینینگ مشکلات بسیاری وجود دارد. در حال حاضر یکی از مهمترین مشکلات مصرف بالای برق است که باعث می شود عده بسیاری رو به آن نیاورند. از سوی دیگر، تیم ترون اینطور عقیده دارد که انحصاری شدن ماینینگ در آینده ممکن است باعث شود تا کسانی که حتی هیچ عقیده ای در این زمینه ندارند بخش بزرگی از ماینینگ را در دست بگیرند.

یکی از راهکارهای اصلی که در در زمینه هدر رفت انرژی وجود دارد، انحصاری شدن ماینینگ است. الگوریتم اثبات سهم همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین نکات این زمینه است. در این فرایند، معمولا افرادی که دارای یک سهم هستند می توانند با اختصاص دادن دارایی های خود در عملیات تولید و همچنین تایید بلاک های مختلف مشارکت کنند. با این روش دیگر نیازی نیست که شما اقدام به مصرف برق و خرید سخت افزارهای مختلف کنید بلکه تنها کسانی در این بخش می توانند کار خود را انجام دهند که، یک واحد ارز دیجیتال را بخرند.

تیم ترون اینطور عقیده دارد که کار و الگوریتم اثبات سهم به صورت خود به خود ممکن است در این زمینه مشکل ساز شود و به همین دلیل، باید این الگوریتم را در جهت بهبود شبکه به صورت سفارشی ایجاد کرد. به اعتقاد این افراد، در اثبات سهام معمولی، افرادی که ثروت بیشتری دارند می توانند بلاک های بیشتری را تولید کنند و حتی ممکن است که تاثیرگذاری بیشتری هم داشته باشند که این بخش در نهایت ممکن است که امنیت شبکه را به خطر بیندازد.

ترون در واقع از الگوریتم سهام نمایندگی شده در این زمینه بهره مند شده است. در این الگوریتم معمولا همه افراد در تولید بلاک نقش ندارند و همین هم باعث شده است که عده ای به عنوان افراد اصلی انتخاب شوند.

بررسی لایه های مختلف ترون

آنچه که به شما در بخش های قبل تر گفتیم این بود که ترون در واقع از 3 لایه تشکیل شده است. این لایه ها شامل لایه ذخیره سازی، لایه هسته و همچنین لایه برنامه ها می شود. در این بخش می خواهیم هر سه این لایه ها را برای شما بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

لایه ذخیره سازی که اولین لایه ترون است در واقع دارای یک پروتکل است که برای ذخیره سازی مورد استفاده قرار می گیرد. این لایه به خودی خود دارای دو بخش است که یکی از آن ها در زمینه ذخیره سازی بلوک و دیگری در زمینه ذخیره سازی وضعیت فعالیت می کند. در واقع این لایه اطلاعات خود را از پایگاه های داده ترون خواهد گرفت و طراحی آن بر پایه انجام پردازش سریع تر و به روز رسانی های را راحت تر انجام شده است.

لایه بعدی لایه هسته است. در این لایه چندین ماژول مختلف وجود دارد که برای قراردادهای هوشمند، مدیریت حساب و همچنین توافق جمعی ایجاد شده است. ماشین مجازی ترون هم در همین لایه ایجاد شده و هدف از آن اجرای قراردادهایی است که به صورت هوشمند ایجاد شده اند.

در بخش سوم به لایه برنامه ها خواهیم رسید. توسعه دهندگانی که در این بخش برای ایجاد اپلیکیشن های غیرمتمرکز فعالیت می کنند در این لایه کار می کنند. این افراد همچنین در زمینه ساخت کیف پول های سفارشی از رابط کاربری ترون استفاده می کنند.

می توان اینطور گفت که پروتکل ترون در واقع به صورت کامل به بافر گوگل متصل خواهد شد که از طریق همین اتصال است که در واقع ترون می تواند از چندین زبان پشتیبانی کند. این مهم باعث شده است تا ترون به صورت جهانی فعالیت دارد.

ترون در واقع قابلیت این را دارد که قراردادهای هوشمند را در شبکه آن ایجاد کند. این برنامه می تواند پروژه های نامحدود را در این بخش انجام دهد. ترون در این زمینه ادعا می کند که سرعت انجام تراکنش ها در آن برابر با 2000 تراکنش در ثانیه است که این عدد در مقایسه با برخی ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و بیت کوین که دارای سرعت بسیار کم هستند، قابل توجه به نظر می رسد. در قسمت بعد می خواهیم برای شما مکانیسم توافق جمعی را بررسی کنیم.

مکانیسم توافق جمعی در بلاک چین ترون

آنچه که باید بدانید این است که در واقع در ترون و بلاک چین های آن یک مکانیسم حاکم است که به آن مکانیسم توافق جمعی گفته می شود. این مکانیسم همان اثبات دارایی سهام نمایندگی است که به اختصار به آن DPoS هم گفته می شود. در واقع این مکانیسم به عنوان یک مکانیسم غیرمتمرکز در این زمینه شناخته شده و از نظر مصرف انرژی و همچنین دیگر بخش ها، از مکانیسم های توافقی بیت کوین و دیگر موارد بهتر است. شما در واقع در این بخش هیچ نیازی به استخراج نخواهید داشت و خلل انرژی هم در آن ها رخ نمی دهد و تنها منابع زیادی را با هدف رقابت برای دریافت پاداش بلوک ها صرف خواهید کرد.

در استفاده از ترون این مکانیسم به عنوان یک از اصلی ترین ها ها شناخته شده است. البته تنها در صورتی که اکثر نودهای شبکه خاموش شوند، شبکه شما به یک حالت ناپایدار در می آید که گفته می شود این اتفاق بسیار غیر محتمل است.

در واقع در این مکانیسم یک دموکراسی حاکم است که به افرادی که توکن های ترونیکس دارند این امکان را می دهد تا توکن های خود را بدون هیچ گونه دستکاری نگه دارند و یا به اصطلاح آن ها را فریز کنند. سه روز بعد از این جریان آن ها می توانند این فریز را خارج کنند و از آن ها برای برقراری ارتباط استفاده کنند. این افراد از این نظر می توانند سود نگه داشتن توکن های مختلف ترون را در کیف پول های خود دریافت کنند.

قابلیت پیاده سازی انواع قراردادهای هوشمند در این زمینه به همراه انواع اپلیکیشن های غیرمتمرکز به شما این امکان را خواهد داد که از این پروژه ها استفاده کنید. در واقع ساده ترین راهی که برای درک اپلیکیشن های مختلف و همچنین نحوه کار آن ها وجود دارد این است که شما نحوه کار با آن ها را ببینید. برخلاف انواع اپلیکیشن های سنتی که استفاده از آنها آسان است، شما در اپلیکیشن های غیرمتمرکز ع باید کدهای انها را روی شبکه های غیرمتمرکز به صورت همتا به همتا پیاده کنید.

با ماشین مجازی ترون آشنا شوید

بخش دیگری که باید با آنها آشنا شوید ماشین مجازی ترون است که است که به آن تورینگ گفته می شود و یک ماشین با حجم کم است که برای اکوسیستم های ترون طراحی شده است. ماشین تورینگ در واقع یک مدل ریاضی است که به صورت محاسباتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و یک ماشین انتزاعی را تعریف می کند و قوانین مشخصی هم در این زمینه وجود دارد که مجموعه ای از داده ها را تغییر خواهد داد.

هدف در این بخش از ایجاد این ماشین ایجاد و فعالیت یک سیستم بلاک شخصی به صورت کاملا کارآمد، پایدار و امن می باشد. این ماشین به میلیون ها نفر از توسعه دهندگان این اجازه راه می دهد که کار خود را آسان تر انجام دهند. علاوه بر این، یک سری مکانیسم هم در ماشین مجازی اتریوم وجود دارد که با تراکنش ها و قراردادهایی که در ماشین مجازی ترون انجام می شوند به صورت رایگان در تبادل اند و هیچ توکن خاصی برای استفاده از آن ها نیاز نیست.

ترون و صرافی های غیر متمرکز

شبکه هایی که در ترون وجود دارد همگی از صرافی های غیرمتمرکز پشتیبانی می کنند. در واقع یک صرافی غیرمتمرکز شامل چندین و چند جفت معاملاتی است که هریک از آنها می توانند یک جفت معاملاتی را بین هر دو توکن ایجاد کنند. البته این شرط در این بین هست که آن جفت باید در شبکه ترون وجود داشته باشند.

همچنین در این زمینه خرید و فروش و نوسانات قیمت جفت ارز های ایجاد شده هم از پروتکل های بانکور (Bancor)  پیروی خواهد کرد. در نهایت هم شبکه ترون نسبت به تایید یکسان بودن حجم دو توکن در تمامی جفت ارزهای معاملاتی اقدام می نماید. بنابراین شما می توانید نسبت بین دو جفت ارز را با قیمت های آن ها حل کنید.

به عنوان مثال می توان اینطور گفت که زمانی که یک جفت معاملاتی شامل دو توکن فرضی باشند، در بخش خرید فروش به یک صورتی نشان داده خواهد شد که معامله را تعریف می کند. البته مسئله‌ای که در این بخش  وجود دارد نحوه به چالش کشیده شدن تیم این پروژه ها و روش حل مشکلات در پاسخ به آنها می باشد. کار شناخت چالش ها و مشکلات از جمله مهمترین کارهایی است که در مدیریت پروژه ترون باید به آن دقت شود.

انتشار آمار جعلی در پروژه های این ارز دیجیتال

تیمی که پروژه ترون را انجام می دهد همواره نشان داده است که در این زمینه برتر است و توانسته این پرووژه را با آمار و ارقام مختلف نشان دهد. مدتی پیش بود که جاستین سان یک گزارش آماری را در زمینه ترون در توئیتر خود منتشر کرد و این گزارش حاکی از این بود که تعداد افرادی که از ترون استفاده می کنند بسیار بیشتر اس کسانی هستند که از اتریوم و ایاس استفاده می کنند.

با بررسی منابع آماری مختلف که جاستین سان از آنها استفاده کرده بود معلوم شد که سه معیار مختلف از سایت DpReview برای مقایسه بین اپلیکیشن های غیرمتمرکز و همچنین کاربران فعال در نظر گرفته بودند عده ای از انها مورد استفاده واقع نشده اند. در واقع فقط در یکی از معیارهای در نظر گرفته شده در این زمینه کاربران فعال در ترون از ایاس بیشتر بوده اند و اگر بخواهیم دو آمار دیگر را در نظر بگیریم خواهیم دید که ایاس از ترون پیشی گرفته است.

اینکه بخشی از اطلاعات در این زمینه سانسور شده اند تا ناقص بودن ترون مشخص نشود هنوز هم تایید نشده است. البته در بلند مدت می توان گفت که این کار قطعا به ضرر ترون تمام خواهد شد چرا که فاش شدن ادعاهایی که در این زمینه بدون اصول بوده اند به مرور زمان نشان از بی ثباتی این شبکه خواهد داشت.

البته آنچه که باید بدانید این است که برخی از این آمارها هم به صورت ناقص و مغرضانه در این بخش ارائه شده اند تا بتواند ثابت کند که برای مدت زمان کوتاه ترون بر این شبکه برتری داشته است و همین نکته هم باعث یک تاثیر مثبت بر قیمت توکن ترونیکس خواهد شد. در بلند مدت این زیان ها نشان داده خواهند شد و تمامی ادعاهایی که در این زمینه وجود دارد برملا می شود تا به مرور زمان شما هم بی ثباتی شبکه ترون را ببینید.

صفحات رسمی ترون و همچنین اتریوم دارای یک سری آمار هستند که به صورت دقیق نوشته نشده اند و حتی اگر شما به عنوان یک فرد غیر حرفه ای این اطلاعات را بخوانید خواهید فهمید که ناقص هستند.

همه چیز درباره والت این ارز دیجیتال

ترون همانطور که گفته شد یک پروتکل غیرمتمرکز است که بر پایه بلاک چین ایجاد شده است و به کاربران این امکان را می دهد که کار تولید، انتشار و همچنین ذخیره محتوا را به صورت ناشناس انجام دهند. در واقع این کار برای این افراد هیچ گونه هزینه ای نخواهد داشت. ارز پایه ترون را می توانید با استفاده از ترون والت یا کیف پول ترون مورد استفاده قرار دهید که بسیار هم برای شما مفید خواهند بود.

می توان اینطور گفت که امن ترین مکان برای نگهداری کوین های مختلف کیف پول ارز دیجیتال است. این کیف پول ها به شما اجازه میدهند که بتوانید به آسانی از انواع مختلف ارزهای دیجیتال استفاده کنید. این کیف پول ها می توانند سخت افزاری، تحت وب، دسکتاپ، موبایلی و همچنین کاغذی باشند. در این بخش می خواهیم لیست بهترین کیف پول های ترون را برای شما دسته بندی کنیم پس با ما همراه باشید.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس

شاید شما هم تاکنون در مورد کیف پول لجر نانو اس شنیده باشید. در این حال باید بدانید که کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس در واقع همان کیف پول پیشین است که چندین آپدیت جدید به آن اضافه شده است. این کیف پول دارای یک باتری است و یک سری امکانات مختلف هم به آن اضافه شده است. شما در واقع می توانید با شارژ و فناوری های بلوتوث از این کیف پول استفاده کنید. در نتیجه با استفاده از بلوتوث و بدون نیاز به کابل های USB و یا OTG به گوشی های موبایل اندروید و IOS هم متصل کنید.

به علاوه بر طراحی هایی که در این زمینه انجام گرفته است این کیف پول ظاهری بسیار شیک تر و بهتر از نانو اس خواهد داشت. از نظر امنیتی این کیف پول بیش از 1000 ارز مختلف را پشتیبانی خواهد کرد که ترون در واقع یکی از آنهاست. شما هم می توانید از یک عبارت بازیابی یا رمز عبور استفاده کنید که کیف پول خود را امن تر کنید. لجر نانو ایکس به تازگی پشتیبانی از ترون را آغاز کرده است و شما می توانید با خواندن اطلاعات زیر در زمینه انواع کیف پول های ترون آن ها را به راحتی مورد استفاده قرار دهید.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس

این کیف پول در واقع یکی از بهترین کیف پول هایی است که شما می توانید از آن استفاده کنید. البته آنچه که باید بدانید این است که این کیف پول به دلیل آفلاین بودن دارای بهترین سطح امنیتی در بین تمامی انواع کیف پول های ترون است و بیش از 700 نوع ارز دیجیتال را به جز ترون پشتیبانی می کند. تصویری که شما از این کیف پول خواهید دید در واقع شبیه به یک فلش مموری است که می توانید با یک صفحه نمایشگر OLED در آن آنچه که میخواهید را مورد بررسی قرار دهید.

کیف پول سخت افزاری ترزور

شاید بتوان گفت که این کیف پول صرفا برای ترون است و قیمت آن نسبت به دو مدل قبلی که گفتیم بسیار پایین تر است. این کیف پول توسط یک شرکت در جمهوری چک ساخته شده است و یک کیف پول چند ارزی به شمار می آید که علاوه بر نگهداری ترون به شما امکان نگهداری بیش از 700 ارز دیجیتال دیگر را نیز خواهد داد.

زمانی که به شما گفته می شود یک کیف پول سخت افزاری دارد این به این معناست که شما باید کلیدهای خصوصی خود را در یک محیط امن و آفلاین نگهداری کنید. همانند لجر نانو اس و ایکس این کیف پول هم دارای یک صفحه نمایشگر است که روی آن تعبیه شده و به شما این امکان را میدهد که از اطلاعات مختلف در این زمینه بهره مند شوید.

کیف پول نرم افزاری Exodus

این کیف پول چند ارزی یکی از بهترین و شناخته شده ترین کیف پول های دسکتاپ است که برای ترون مورد استفاده قرار می گیرد. این کیف پول دارای یک رابط کاربری بسیار آسان بوده و به شما اجازه می دهد که مدیریت دارایی های دیجیتال خود را به آسانی انجام دهید. شما برای اینکه بتوانید از این کیف پول استفاده کنید هیچ نیازی به احراز هویت نخواهید داشت و می توانید از رمز عبوری که خودتان انتخاب کرده اید استفاده کنید. نگهداری این عبارت برای شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود چرا که در صورت فراموش کردن آن تمامی کوین هایی که تحت عنوان ارز دیجیتال در کیف پول خود ذخیره کرده اید را از دست خواهید داد. این کیف پول تابحال توانسته است توجه عده بسیاری را به خود جلب کند و همین هم باعث شده است که تحت عنوان بهترین ها شناخته شود.

سوال و پاسخ

آیا شما می توانید ترون را مانند بیت کوین استخراج کنید؟

آنچه که باید بدانید این است که ترون هم در واقع دارای اهمیتی برابر با بیت کوین است و توانسته است در سال های اخیر به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال تبدیل شود. البته نکته ای که در این زمینه باید بدانید این است که ترون را نمی توانید مانند بیت کوین استخراج کنید. این ارز دیجیتال در واقع مانند بیت کوین نیست.

ترون معروف تر است یا اتریوم؟

در بخش های بسیاری بر سر این دو مفهوم چالش های بسیاری ایجاد شده است. عده ای بر این باورند که بیت کوین و اتریوم جز بهترین ارزهای دیجیتال هستند که شما نمی توانید آن ها را با انواع دیگر مقایسه کنید. در عین حال باید بدانید که ترون هم از جمله بهترین ارزهای دیجیتال است اما باز هم نمی توان آن را هم سطح با اتریوم و یا دیگر ارزهای دیجیتال دانست.

آیا ترون یک ارز دیجیتال امن است؟

بله. ترون هم مانند دیگر ارزهای دیجیتال ایمن است، که شما با خریداری آن ها می توانید به آسانی و در کوتاه ترین مدت زمان ممکن سرمایه خود را چندین برابر کنید. ترون در عرض چندین هفته یک صعود قیمت عالی را داشته است و شما هم می توانید از این صعود قیمت استفاده کنید تا دارایی خود را افزایش دهید.

تکنیکال

تاریخچه قیمت

اخبار

مای چنجرز
کانال مای چنجرز در آپارات صفحه فیسبوک مای چنجرز صفحه اینستاگرام مایچنجرز صفحه اینکداین مایچنجرز کانال تلگرام مای چنجرز صفحه توئیتر مای چنجرز کانال مایچنجرز در یوتیوب

وبلاگ تماس با ما درباره ما حریم خصوصی سئوالات متداول

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای مای‌چنجرز محفوظ است