لوگو مای چنجرز

رمز ارز یو اس دی کوین

توضیحات اختصاری درباره USDCOIN

یو اس دی کوین با نماد اختصاری USDC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود دلار، در بازار معامله می شود. هر واحد از یو اس دی کوین در این لحظه با قیمت ریال، با احتساب نرخ سامانه سنا معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن دلار است. قیمت در 24 ساعت اخیر برابر با است.

تعداد کل کوین های استخراج شده برابر با است

لیست تبدیل‌های یو اس دی کوین

به سادگی در این لیست می‌توانید تبدیل کننده مورد نظر خود را بیابید

تبدیل از

به

لیست تبدیل کنندگان

یو اس دی کوین

USDC

ريال

IRR

ريال

IRR

یو اس دی کوین

USDC

یو اس دی کوین

USDC

بیت کوین

BTC

یو اس دی کوین

USDC

اتریوم

ETH

یو اس دی کوین

USDC

ترون

TRX

یو اس دی کوین

USDC

تتر TRC20

USDT TRC20

یو اس دی کوین

USDC

پرفکت مانی

PMUSD

یو اس دی کوین

USDC

وب مانی

WMZ

آشنایی بیشتر با یو اس دی کوین USD COIN؛ استیبل کوین ساخته شده با همکاری سرکل و کوین بیس

USD coin در واقع یک استیبل کوین جدیدی می باشند که به دلار آمریکا وابسته است. این کوین جدید، در تاریخ 26 سپتامبر 2018، بین کوین بیس و سرکل تولید شده و به بازار عرضه شد. در واقع USD coin را باید جایگزینی برای ارزهای دیجیتالی  همچون تتر و ... به شمار آوریم که از دلار پشتیبانی می کند.

منظور از استیبل کوین چیست؟

USD coin در واقع کوین هایی هستند که دارای قیمت ثابتی می باشند. این سرویس برای توکن کردن دلار و آسان تر کردن استفاده از آنها از طریق بلاک چین ها و اینترنت ایجاد شدند. از سوی دیگر توکن های USDC را می توان هر زمانی که لازم باشد، به دلار تبدیل کرد. این توکن ها بسته به قرارداد های هوشمند استاندارد ای آر سی ضمانت شده اند. بالا آوردن دلار بر روی بلاک چین، این امکان را برای ارز به وجود آورده است، که بتوان دلار را در چند دقیقه به راحتی در هر نقطه از جهان جابه جا نمو. از طرف دیگر نیز برای ارزهای دیجیتالی، ثبات زیادی به ارمغان آورد. استیبل کوین ها به نوعی فرصت جدید برای دریافت وام، تجارت، پوشش های ریسک مالی و ... به شمار می روند.

تیم پشتیبان یو اس دی کوین چه کسانی هستند؟

استیبل کوین که توسط کنسرسیوم Centre ایجاد گردید، در اصل با همکاری سرکل و کوین بیس بود. تمامی چارچوب های این فناوری، توسط Centre حاکمیت شد. در حالی که کوین بیس و Centre، خود اولین صادر کننده های  USDC به شمار می روند. این فناوری توسط شان نویل و جرمی الیر در سال 2013 تاسیس گردید.

استاندارد ERC20 یعنی چه؟

طبق این استاندارد، سرکل به عنوان یک فرستنده رسمی پول شناخته می شود. که در واقع سرکل این شرکت را به کتاب مالی باز تبدیل نموده است. تمامی فرستندگان پول، عضو مشاغل خدمات مالی آمریکا می باشند که باید حتما تمامی مقررات و قوانین فدرال را مد نظر قرار دهند. پیش از صدور استیبل کوین مبلغ معادل دلار، بر عهده یکی از شرکای سرکل بود. از این رو تمامی توکن هایی که تنظیم شده اند، قابل اثبات و شفاف می باشند. علاوه بر آن سرکل استارتاپ رمز ارزی است که از شرکت گلدمن ساکس پشتیبانی می کند.

نحوه عملکرد USD coin به چه صورت است؟

یو اس دی کوین USD coin به هیچ عنوان بدون برنامه تولید نمی شود. بله هر توکن با یک دلار امریکا حمایت و تضمین می شود. در اصل باید فرایند تبدیل کردن دلار های آمریکایی به توکن های استیبل را نوعی توکنی کردن به شمار آوریم. برای تبدیل کردن دلار به کوین، لازم است سه مرحله طی شود:
 1. در مرحله اول کاربر باید به حساب بانکی صادر کننده توکن، دلار بفرستد.
 2. در مرحله دوم صادر کننده برای ایجاد مبلغ معادل، نیاز به استفاده از قرارداد های هوشمند استیبل کوین دارد.
 3. در مرحله سوم یو اس دی کوین USDC، ارز به کاربر تحویل داده می شود. البته در صورتی که دلارهای جایگزین شده، در ذخیره نگهداری شوند.
تحویل یو اس دی کوین به جای دلار، اسان تر از ساخت توکن؛ تنها با یک فرایند معکوس
 1. کاربر در این روش، ابتدا برای استیبل کوین درخواستی ارسال می کند. تا مبلغ مورد نظر را به دلار، برای USDC پرداخت نماید.
 2. در این مرحله صادر کننده باید درخواستی با عنوان قرارداد هوشمند USDC ارسال نموده، و با خارجی کردن مبلغ معادل از گردش، توکن ها را با دلار مبادله نماید.
 3. در انتها صادر کننده مبلغ درخواستی خود را از حساب بانکی دریافت نموده و به حساب بانکی کاربر ارسال می نماید. در آن قسمت نیز کاربر مقدار خالص دلار خود را که معادل آن در توکن های USDC می باشد را، پس از کم شدن هزینه های متحمل شده دریافت می کند.
سازندگان یو اس دی کوین بر خلاف استیبل کوین تتر، و جهت حفظ ذخایر کامل معادل ارز فیات، ملزم هستند شفافیت کامل خود را در خصوص همکاری با طیف وسیعی از موسسات مالی ارائه نمایند. از طرف دیگر نیز سازندگان USDC موظف هستند، منابع دلار خود را که توسط Grant Thornton LLP منتشر می شود، ارائه کنند.

مروری کلی بر وایت پیپر استیبل کوین یو اس دی کوین (USD coin)

ما قصد داریم در وایت پیپر این کوین، به نکات خاصی در این خصوص اشاره نماییم. از جمله: کوین USDC در اصل برای افراد تازه کاری ایجاد شده است، که قصد دارند بدون صرف هزینه بالا و با امنیت، وارد دنیای رمز ارزها شوند. تیم پشتیبانی USDC تضمین می کنند که توکن های وب سایت ما، تا ابد با یک دلار بیت کوین یا یک دلار اتریوم برابری خواهند کرد. استیبل کوین یو اس دی کوین در اصل یک توکن دیجیتالی می باشد، که ارزش آن با یک دلار امریکا برابر است. حتی باید بگوییم این توکن برخلاف دلار امریکا، به صورت بالقوه بیش از یک دلار ارزش دارد. در صورتی که عرضه اولیه سکه به پایان برسد، مشتریان قادر خواهند بود کوین های خود را در وب سایت به فروش برسانند. در حالی که به ازای ان بیت کوین یا اتریوم دریافت کنند. توکن USDC با قرارداد هوشمند مناسبی همچون ERC20 تنظیم می شود، و قصد دارید بیشترین سود ترید را در حین کنترل ریسک به دست آورد. کل توکن های USDC که در گردش هستند، به 100.000.000 عدد می رسند. از این رو ما قصد داریم تعداد 65.000.000 از این توکن ها را در عرضه اولیه سکه( ICO) به فروش برسانیم. تعداد باقی مانده این توکن ها را پس از عرضه اولیه اعلام خواهیم نمود. تقریبا 90 درصد از این توکن ها به مدت دو سال فریز شده اند و از این رو تنها 10 درصد از آنها قابلیت استفاده دارند. ماه پس از عرضه اولیه سکه، توکن های استیبل کوین یو اس دی کوین (USDC ) را در یکی از 5 صرافی برتر دنیا عرضه خواهیم نمود.

نحوه استفاده از USD coin به چه صورت است؟

می دانیم که هر استیبل کوین یو اس دی کوین ، در اصل نماینده یک دلار در اتریوم می باشد. این توکن در اصل استاندارد ای آر سی بوده و قابلیت استفاده با تمام برنامه هایی که از این استاندارد پشتیبانی می کنند را دارد. برای توکنی کردن یا خرید کوین، لازم است یک حساب کاربری ایجاد کنید، به گونه ای که هویت شما را تایید نموده و به حساب های بانکی معتبر دسترسی داشته باشید. امکان چهار عمل اصلی به کاربران از سوی پلتفرم دلار سرکل
 1. برداشت یو اس دی کوین از آدرس کیف پول های اتریوم
 2. توکنی کردن دلار
 3. انتقال USDC مطابق با استاندارد ای ار سی-20 به آدرس های اتریوم
 4. خرید USDC
پلتفرم سرکل هیچ کارمزدی را برای توکنی نمودن یو اس دی کوین USD coin و خرید خدمات از کاربران دریافت نمی کند. مگر آن که برای نقل و انتقالات بانکی، 50 دلار کمیسیون نادرست و رد شده وجود داشته باشد. تمامی عملیات های کوین بیس، بسته به استاندارد کارمزد دریافت می کنند. حداقل مبلغی معادل 100 USDC. البته این نکته را در نظر داشته باشید که توکن ها تنها در روزهای کاری پردازش انجام می دهند. که این روند نیز تقریبا 24 ساعت طول می کشد. از آنجایی که حداقلی برای توکن ها وجود ندارد، این روند حتی می تواند 2 روز نیز به طول انجامد.

موارد استفاده و بکار بردن استیبل کوین یو اس دی کوین USDC:

 • ارسال کم هزینه، فوری، ایمن و جهانی
 • تسهیل خرید و فروش ارزهای دیجیتالی در آینده و کاهش ارزهایی که نقد نمی شوند
 • خرید اقلام با استفاده از برنامه های غیر متمرکز همچون رمز ارزها، بازی های مبتنی بر بلاک چین و صرافی ها
 • پرهیز از موسسات مالی سنتی و ابزارهای آنها
 • پرهیز از ایجاد تورم برای کسانی که در ونزوئلا و ترکیه زندگی می کنند
تفاوت دیگر استیبل کوین ها با USD coin باید کوین ها را در 4 گروه، دسته بندی نماییم:
 • با وثیقه رمز ارزها: این دسته از استیبل کوین ها در اصل به دارایی های رمز ارزها وابسته بوده و ارزش آنها به این طریق مشخص می شود. همچون (Makercoin (MKR & DAI، (Havven (nUSD & HAV
 • با وثیقه ارز فیات:  این دسته از کوین ها به فیات وابسته هستند. می توانیم به صراحت بیان کنیم که تمامی کوین ها، با وثیقه فیات طراحی می شوند. از جمله: Tether، USDT، (TrueUSD (TUSD، (Gemini Dollar (GUSD، (Paxos Standard Token (PAX، (Digix Gold (DGX، (USD Coin (USDC
 • الگوریتمی بدون وثیقه: کوین های اقتصادی هستند که هیچ گونه وثیقه ای با عنوان دارایی نداشته و مبتنی بر نرم افزاری با هدف ایجاد ثبات قیمت می باشند. پروژه هایی همچون Fragments، Basis و Kowala
 • هیبرید: این استیبل کوین ها به نوعی ترکیب شده از کوین های بالا می باشند. همچون Carbon
استیبل کوین یو اس دی کوین USD coin را باید در رده های اول کوین هایی با وثیقه فیات قرار دهیم. زیرا این یک کوین متمرکز می باشد. تمامی این پروژه ها، مشابه هم هستند و تنها در برخی از جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند. از جمله برجسته ترین پروژه های این گروه نیز باید به تتر و USDT اشاره نماییم. این دو پروژه به دلیل امتناع از انجام ممیزی، کاملا به صورت شفاف شناخته شده اند. البته پروژه دیگری نیز وجود دارد که ارزش آن به طلا وابسته است. همچون (Digix Gold (DGX. دیگر استیبل کوین های با وثیقه فیات، توسط دلار حمایت شده و گواهی های منظمی را منتشر می نمایند. تفاوت این کوین ها، بسته به سیاست های کارمزدی آنها و همکاری که با سازمان های دیگر دارند، می باشد. اما معمولی مدل کسب و کار آنها به یک صورت است.

چگونه می توان  USD coin یو اس دی کوین تهیه نمود؟

برای خرید این نوع استیبل کوین ها، می توان به سراغ صرافی های معتبری همچون موارد زیر رفت:
 • Poloniex (با جفت معاملاتی BTC, ETH, XRP, BHC, STR, LTC, ZEC, XMR, DOGE)
 • Crex24 (با جفت معاملاتی   USD)
 • Binance (با جفت معاملاتی BNB، BTC)
 • COSS (با جفت معاملاتی  BTC, ETH)
 • Coinbase Pro (با جفت معاملاتی BTC, ETH)
 • SouthXchange (با جفت معاملاتی  BSV, DASH)
 • Coinbase
 • LATOKEN (با جفت معاملاتی  BTC, ETH)
 • CoinEx ( با جفت معاملاتی  USDT)
 • FCoin (با جفت معاملاتی   USDT)
 • Coinsuper (با جفت معاملاتی  BTC, USD)
 • Korbit (با جفت معاملاتی  KRW)
 • OKEx (با جفت معاملاتی   BTC, USDT)
 • Kucoin (با جفت معاملاتی  BTC, ETH, USDT)
 • CPDAX (با جفت معاملاتی  BTC)
 • Hotbit (با جفت معاملاتی   USDT)
علاوه بر این جفت های معاملاتی، می توان استیبل کوین USDC را در کوین بیس نیز به دلار آمریکا تبدیل نمود. یا برعکس آن عمل کرد.

بهترین محل برای ذخیره یو اس دی کوین USD Coin

یو اس دی کوین USDC در اصل توکنی با استاندارد ای ار سی- 20 می باشد، که صادر شده بر روی بلاک چین اتریوم است. از این رو بر روی تمامی کیف پول های اتریوم ذخیره می شود. رایج ترین این کیف پول ها نیز عبارتند از: MyEtherWallet ، MetaMask،Mint ، Jaxx.

پروژه های مشابه کوین  USDC

 • (bit USD (BIT USD: استیبل کوینی که توسط دلار پشتیبانی می شود، و روی بلاک چین BitShares  منتشر شد است.
 • (Tether (USDT: قدیمی ترین و رایج ترین استیبل کوین که با دلار پشتیبانی می شود.
 • (bitCNY (BITCNY: استیبل کوینی که بر روی بلاک چین  BitShares منتشر شده و پشتیبان ان یوان چین است.
 • (True USD (TO SD: پشتیبانی دلار بر روی پلتفرم Trust Token، با استاندارد ای آر سی- 20
 • (Dai (DAI: استیبل کوین وابسته به دلار، با استاندارد ای ار سی- 20
 • (Gemini Dollar (GUSD: توکنی با استاندارد ای آر سی- 20، صرافی Gemini وابسته به دلار آن را منتشر میکند.
 • (Paxos Standard Token (PAX: توکن وابسته به دلار، با استاندارد ای ار سی- 20
 • (White Standard (WSD:  استیبل کوین وابسته به دلار، که بر روی پروتکل استلار منتشر شده و برای پرداخت های جهانی مناسب است.
 • (bitEUR (BITEUR: پشتیبانی با یورو، استیبل کوینی که بر روی بلاک چین BitShares منتشر می شود.
 • (nUSD (NUSD: استیبل کوین منتشر شده توسط بنیان Havven، با استاندارد ای آر سی- 20
 • (Stasis Eurs (EURS: استیبل کوینی وابسته به یورو، با استفاده از استاندارد ای آر سی- 20

وضعیت فعلی پروژه

کوین USD Coin را باید پروژه ای به شمار آوریم که به سرعت در حال پیشرفت است. زیرا موسسات معتبری از آن حمایت می کنند. از تاریخ مه 2018 که این پروژه اعلام شده است تاکنون، بیش از 60 شریک برای گسترش آن پیدا شده است. طبق آخرین اخباری که در خصوص این استیبل کوین منتشر شده است، USD Coin در اصل بر روی حفظ سطح کنترل بر روی ارزهای دیجیتالی استوار می باشد. تمامی توسعه دهنده ها حق دارند در صورت داشتن هرگونه سوء ظنی در خصوص این کوین، USD Coin را برای مسدود کردن دارایی ها، آدرس های لیست سیاه و ... محافظت نمایند. البته استیبل کوین های دیگری نیز مشابه این کوین هستند. در این میان تنها کوین  DAI که توسط Maker  ساخته شده است، خلاف این شرایط را داراست.

تکنیکال

تاریخچه قیمت

اخبار

مای چنجرز
کانال مای چنجرز در آپارات صفحه فیسبوک مای چنجرز صفحه اینستاگرام مایچنجرز صفحه اینکداین مایچنجرز کانال تلگرام مای چنجرز صفحه توئیتر مای چنجرز کانال مایچنجرز در یوتیوب

وبلاگ تماس با ما درباره ما حریم خصوصی سئوالات متداول

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای مای‌چنجرز محفوظ است