تخصیص 5 میلیون دلار بودجه برای توسعه بخشیدن به بلاک چین

تخصیص ۵ میلیون دلار بودجه برای توسعه بخشیدن به بلاک‌چین، توسط دولت استرالیا

بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار دولت فدرال، نخست وزیر استرالیا، در خصوص بلاک‌چین خبری را منتشر کرد. آنگونه که مشخص است، قرار است دو پروژه آزمایشی بلاک‌چینی از نخست وزیر بودجه‌ای معادل ۵ میلیون دلار دریافت کنند.

طبق گزارشی که از سوی کوین تلگراف در این خصوص منتشر شده است، در هفته جاری دولت استرالیا از طرح جدیدی که مرسوم به مدل کسب و کار دیجیتال ملی استرالیا یا همان بلاک‌چین است رونمایی می‌کند. که این طرح بودجه‌ای بالغ بر ۵۷۰ میلیون دلار نیاز دارد.

آنطور که نشان داده می‌شود، بخشی از بودجه مشخص شده قرار است به توسعه طرح‌های ابتکاری در حوزه فناوری اختصاص داده شود.

برنامه نخست وزیر استرالیا در خصوص طرح آزمایشی بلاک چین

طرح آزمایشی بلاک چین

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا بیان نموده است که این طرح می‌تواند محدودیت‌های نظارتی را برداشته و توانمندی‌های کسب و کارهای خرد را تقویت نماید. با حمایت از فناوری‌های جدید در سراسر اکوسیستم، می‌توان به راحتی اقتصاد کشور استرالیا را احیاء کرد.

نخست وزیر پیش از تصویب رسمی بودجه، این خبر را منتشر نموده است. که قرار است برای دو طرح آزمایشی بلاک‌چین، بودجه مشخصی تعیین شود. این دو طرح در واقع به منظور کاهش هزینه‌های کسب و کارها در زمینه سازگاری با چارچوب‌های نظارتی تعریف شده‌اند و نزدیک به ۵ میلیون دلار بودجه نیاز دارند.

آنطور که بیان شده است در طرح مدل کسب و کار دیجیتال در استرالیا، نیاز به ۴۸۰ میلیون دلار بودجه دارد. از این میزان بودجه تقریباً ۱۸۳ میلیون دلار آن به یک سامانه احراز هویت دیجیتال اختصاص داده می‌شود . ۳۰۱ میلیون دلار دیگران برای توسعه یک سامانه واحد ثبت اطلاعات تجاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این سامانه قادر است به کسب و کارها این امکان را دهد که اطلاعات حقوقی و ثبتی را یک مکان واحد و و مشخص، به ثبت رسانده، به روز رسانی‌کننده و نگهداری نمایند.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/australian-government-s-digital-business-plan-includes-5m-for-blockchain

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *