مقیاس‌پذیری اتریوم

یکی از بنیان‌گذاران اصلی اتریوم بیان کرد: که هنوز سال‌های زیادی مانده است تا به مقیاس‌پذیری اتریوم برسیم

آقای ویتالیک بوترین به تازگی بیان کرده است که مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم با استفاده از لایه اصلی بلاک چین به این زودی‌ها حل نخواهد شد. او در ادامه گفت که حل مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم قرار بود در نسخه دوم این شبکه که به زودی قرار است عرضه شود به طور کامل برطرف شود، اما متاسفانه فکر نکنم که به این زودی‌ها بتوانیم موفق به حل مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم شویم.

مقیاس‌پذیری اتریوم

مقیاس‌پذیری اتریوم

او گفت که توسعه‌دهندگان برای حل مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم روی روش لایه دوم تمرکز کرده‌اند و سعی دارند با این روش آن را هرچه سریع‌تر حل کنند. ویتالیک بر این باور است که پروتکل لایه دوم باید بر روی کیف پول‌ها اعمال شوند او معتقد است که با روش‌های لایه دوم که در واقع زیر مجموعه پروتکل لایه دوم هستند می‌توانیم مشکل مقیاس‌پذیری را تا مقداری حل کنیم.

اما کارشناسان اعتقاد دارند که استفاده از پروتکل لایه دوم چندان مناسب نیست، چون قبلاً استفاده از این پروتکل مشکلات زیادی را در شبکه لایتنینگ بیت کوین به وجود آورده بود و اگر راهکار مناسبی بود قطعاً دیگران هم از آن استفاده می‌کردند و کاربران هم نظر چندان مثبتی نسبت به این پروتکل ندارند.

بسیاری از فعالان این حوزه معتقد هستند که روش‌های دیگری برای رفع مشکل مقیاس‌پذیری وجود دارد، اما در حال حاضر ظاهراً رسیدن به یک شبکه بلاک چین مقیاس‌پذیر خیلی ممکن نیست و هنوز باید منتظر بمانیم تا راه و روش‌های جدیدی برای حل مسئله مقیاس‌پذیری اتریوم پیدا کنیم. ویتالیک بوترین به عنوان یکی از بنیان‌گذاران اصلی اتریوم اعتقاد دارد که برای حل مشکل باید زمان بیشتری صرف کنیم.

منبع:

https://www.trustnodes.com/2020/10/02/base-layer-scalability-still-years-away-says-vitalik-buterin

اشتراک‌گذاری

من حامد مهزادگان فعال در عرصه خرید و فروش ارزهای دیجیتال و دنبال کننده اخبار دنیای تکنولوژی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *