نوسانات سهام تسلا

نوسانات سهام تسلا بیشتر از نوسانات قیمت بیت کوین!

معامله‌گران زیادی اعتقاد دارند که مدت‌هاست نوسانات قیمت بیت کوین و عدم ثبات بازار این ارز دیجیتال را فرا گرفته است. اما این ارز دیجیتال ارزشمند در مقایسه با آنچه که تا به امروز از درباره سهام شرکت بزرگ تسلا مشاهده کرده‌ایم هیچ است. طبق داده های دریافتی، سهام شرکت خودروسازی تسلا از اوایل تیر ماه هر روزه در حال تغییرات بزرگی می‌باشد.

همچنین شکاف نوسانات بین این دو در چند هفته گذشته افزایش یافته است. طبق داده‌های دریافتی در طی این ۱۴ روز گذشته تقریباً نوسانات قیمت بیت کوین روزانه کمتر از ۱٫۲۵ درصد بوده است. اما در نقطه مقابل سهام تسلا در این مدت تنها فقط شش روز زیر ۱٫۲۵ درصد نوسان داشته است. اگر نگاهی به نمودارهای منتشر شده از این دو دارایی بیندازید متوجه می‌شوید که در واقع سهام تسلا نسبت به ماه گذشته شاهد هجده درصد افت بوده است در حالیکه قیمت بیت کوین فقط شش درصد کاهش یافته است و الان مدتی می‌شود که تقریباً نوسانات قیمت بیت کوین ثابت مانده و شاهد جهش عظیمی نبوده‌ایم.

نوسانات سهام تسلا

نوسانات سهام تسلا بیشتر از نوسانات قیمت بیت کوین

همچنین ظاهراً نوسانات ضمنی سی روز این رمز ارز نیز تقریباً ۴۴ درصد کاهش یافته است و تا حالا در طی دو سال اخیر به چنین سطحی نرسیده بود. قبلاً شاهد بودیم که پیش از رسیدن شاخص نوسانات ضمنی به کمتر از ۵۰ درصد، تغییرات شگرفی در زمینه قیمت این ارز رخ می‌داد. بهای بیت کوین تقریباً در محدوده ۱۰۷۰۰ دلاری می‌باشد و در واقع طی این چند روز ۱٫۸۶ درصد از بهای آن کاسته شده است. احتمال می‌رود که بیت کوین برای مدتی کوتاه دچار فشار فروش شود. به هر حال، همانطور که مشاهده کردید نوسانات قیمت بیت کوین به مراتب از نوسانات سهام تسلا کمتر می‌باشند. پس ریسک سرمایه گذاری پایین تری را یدک می‌کشند.

منبع:

https://www.coindesk.com/bitcoin-tesla-volatility

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *