نهنگ‌های بیت کوین در حال فروش دارایی‌های خود

نهنگ‌های بیت کوین در حال فروش دارایی‌های خود هستند!

طبق گزارش‌های رسیده ظاهراً برخی از نهنگ‌های بیت کوین که در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۸ و در نیمه سال ۲۰۱۹ بیت کوین خریده بودند. حالا شروع فروش دارایی‌های خود را شروع کرده‌اند. البته این خبر به این معنا نیست که قرار است با اصلاحیه بزرگی در زمینه قیمت مواجه شویم.

به معامله‌گرانی که مقدار خیلی زیادی بیت کوین ذخیره کرده‌اند نهنگ‌های بیت کوین می‌گوییم. معمولاً نهنگ‎‌های بیت کوین دارایی‌های خود را در زمان‌های نقدینگی زیاد به فروش می‌رسانند. به همین خاطر بیشتر اوقات نهنگ‌های بیت کوین اوج یا کف قیمت کوتاه مدت ارز دیجیتال بیت کوین را تعیین می‌کنند.

طبق اخبار رسیده، نهنگ‌هایی که بیت کوین‌های چهار هزار تا شش هزار دلاری در سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ خریده بودند حالا دارایی‌های خود را منتقل کرده‌اند. معمولاً انتقال سرمایه نهنگ‌ها فشار فروش جدیدی را ایجاد می‌کند. اکثر اوقات انتقال دارایی به این معناست که نهنگ‌ها می‌خواهند دارایی‌های خود را به فروش برسانند، اما دلایلی دیگری هم وجود دارد.

نهنگ‌های بیت کوین

نهنگ‌های بیت کوین در حال فروش دارایی‌های خود

به عنوان مثال ممکن است آن‌ها بخواهد وارد معاملات فرابورس یا ساماندهی دوباره کیف پول‌های آفلاین شوند. براساس اطلاعات نهنگ‌ها در حال منتقل کردن دارایی‌های خود هستند، اما به هیچ عنوان مشخص نیست که آن‌ها می‌خواهند این دارایی‌ها به صرافی منتقل کنند یا خیر. بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۸ و اوایل سال ۲۰۱۹ به هیچ عنوان عملکرد خوبی نداشت، اما در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال روندی صعودی به خود گرفته است.

اگر این انتقال‌ها به خاطر فروش نهنگ‌ها باشد، پس می‌توانیم دریابیم که آن‌ها بعد از سال‌ها ذخیره‌سازی حالا می‌خواهند سودی کسب کنند و اگر به خاطر فروش آن‌ها نباشد، می‌تواند به خاطر معاملات فرابورس و ساماندهی دوباره کیف پول‌های آفلاین باشد.

منبع:

https://www.forbes.com/sites/youngjoseph/2020/10/01/bitcoin-whales-who-bought-in-2018-might-be-finally-selling

اشتراک‌گذاری

من حامد مهزادگان فعال در عرصه خرید و فروش ارزهای دیجیتال و دنبال کننده اخبار دنیای تکنولوژی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *