رهگیری تراکنش‌های مونرو

به دستور سازمان مالیاتی آمریکا بودجه ششصد هزار دلاری برای رهگیری تراکنش‌های مونرو پرداخت شد

رهگیری تراکنش‌های مونرو همیشه جزء اولویت‌های سازمان مالیاتی آمریکا بوده است. طبق گزارش‌های رسیده یک موسسه تحلیلی مشهور که در بازار ارزهای دیجیتال مشغول به کار است به تازگی قراردادی را با آژانس خدمات داخلی آمریکا بسته است تا ابزاری را برای آن بسازد که با آن بتوانند رهگیری رمز ارزهایی مانند مونر و بیت کوین را انجام دهند.

آیا با این اوصاف دوران غیرقابل ردیابی بودن مونرو به سر رسیده است؟ به نظر آمریکا، بله. ظاهراً آژانس خدمات داخلی آمریکا بالاخره قراردادی را با این موسسه تحصیلی بسته است و حالا آن‌ها به عنوان پیمانکار رسمی دولت آمریکا در حال ساخت ابزاری جهت رهگیری این ارزهای غیرقابل ردیابی می‌باشند. اکثر ارزهای غیر قابل ردیابی بر روی شبکه لایتنینگ قرار گرفته‌اند.

رهگیری تراکنش‌های مونرو

رهگیری تراکنش‌های مونرو

برای ساخت این ابزار سازمان مالیاتی شرکت مشهور دیگری به نام شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های قانونی واقع در تگزاس را نیز استخدام کرده است که به این موسسه کمک کنند. ظاهراً این شرکت مدت زیادی است که دارد روی مقوله رهگیری تراکنش‌های مونرو کار می‌کند. ارزش قرارداد امضا شده بین سازمان مالیاتی و پیمانکاران تقریباً ششصد و بیست و پنج هزار دلار می‌باشد و هدف اصلی این قرارداد توسعه ابزاری جهت رهگیری تراکنش های مونرو، راهکارهای لایه، پرایوسی کوین‌ها و میکسرها می‌باشد و همچنین به لطف این ابزار در حال تولید دولت می‌تواند نظارت بیشتری بر تراکنش‌های مالی انجام شده داشته باشد.

تقریباً نزدیک به پنج سال است که دولت آمریکا در حال رایزنی با توسعه‌دهندگان مونرو می‌باشد تا به آن‌ها اجازه رهگیری تراکنش‌های مونرو را بدهند، اما شرکت مونرو کاملاً مخالف چنین امری است و این کار ضد سیاست‌های اصولی شرکت می‌داند و تا به امروز حاضر به انجام هیچ توافقی نشده است.

منبع:

https://cryptopotato.com/chainalysis-contract-track-monero-bitcoin-lightning-network

اشتراک‌گذاری

من حامد مهزادگان فعال در عرصه خرید و فروش ارزهای دیجیتال و دنبال کننده اخبار دنیای تکنولوژی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *