تاثیر در قیمت بیت کوین

هک بیتمکس و کوکوین، ترامپ، کرونا؛ قیمت بیت کوین اما پایدار

در طی هفته‌های اخیر، ثابت ماندن قیمت بیت کوین منجر شده است که معامله‌گران از روند صعودی این ارز دیجیتالی دلگرم باشند. به گونه‌ای که امیدوار هستند این روند صعودی رمز ارزها از سر گرفته شود. طبق گزارشی که از سوی کوین تلگراف منتشر شده است، بازار بیت کوین در حال گذراندن هفته دیگری است.

سطح معاملات در هفته اخیر بازار بیت کوین، معادل ۱۱٫۰۰۰ دلار داد و ستد شده است. این ثبات در حالیکه حوادث بسیاری در طی این هفته‌ها رخ داده است، می‌توانست باعث ایجاد یک آشفتگی در نمودار قیمتی این ارز دیجیتالی باشد.

قیمت بیت کوین در حالی موفق شد ارزش بازار خود را حفظ کند، که در روزهای اخیر شاهد دو خبر مهم بودیم. اولین خبری که توسط خبرگزاری‌ها منتشر شده، خبر سرقت بیش از ۱۵۰ میلیون دلار از صرافی کوکوین بود.

در حالیکه خبر دوم در خصوص طرح دعوی حقوقی کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا علیه صرافی معروف بیتمکس بود. که البته خبر دوم موفق شد اندکی قیمت بیت کوین را تحت تاثیر خود قرار دهد.

مهم‌ترین خبرهای دیگر که تاثیری در قیمت بیت کوین نداشتند 

خبرهای دیگر که تاثیری در قیمت بیت کوین نداشتند 

علاوه بر موارد یاد شده، خبر ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا باعث شده بسیاری از بازارهای مالی با ریزش ناگهانی روبه رو شوند. از سوی دیگر قراردادهای دو شاخص صنعتی داوجونز و S&P 500 نیز با افت سنگینی مواجه شوند. در حالیکه در طی انتشار تمام این اخبار، بیت کوین در برابر سقوط قیمت به خوبی مقاومت نمود.

پیش از این تنها وقوع یکی از این اتفاقات می‌توانست قیمت بیت کوین را بیش از ۱۰ درصد با کاهش مواجه سازد. حتی ممکن بود منجر به سقوط بسیاری از آلت کوین‌ها گردد. در حالیکه در طی هفته‌های اخیر این اتفاقات هیچ تاثیری بر روی قیمت این ارز دیجیتالی نداشت.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/corona-trump-kucoin-bitmex-bitcoin-price-says-keep-calm-and-carry-on

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *