کارمزد تراکنش‌های اتریوم

عقب ماندن مجموع کارمزد تراکنش‌های بیت کوین از از مجموع کارمزد تراکنش‌های اتریوم

طبق گزارش‌های رسیده، مجموع کارمزد تراکنش‌های اتریوم در حال حاضر به ۳۵۰ میلیون دلار رسیده است که مبلغ واقعاً باورنکردنی می‌باشد. این مقدار دو برابر مجموع کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در مدت یکسانی می‌باشد.

ظاهرا از آنجائیکه تمرکز عده زیادی از سرمایه‌گذاران به دیفای (امور مالی غیر متمرکز) معطوف شده است، تقاضا برای تراکنش‌های اتریوم نیز افزایش یافته است و در نتیجه زیاد شدن تقاضا، کارمزد تراکنش‌های اتریوم افزایش فراوانی یافته‌اند.

طبق تحقیقات انجام شده مشخص شد که پروژه‌هایی مانند یونی سواپ، یرن فاینس و یام فایننس بیشترین نقش را در افزایش کارمزد تراکنش‌های اتریوم داشته‌اند. توکن‌های این پروژه‌ها با بلاک چین اتریوم کار می‌کنند و همین مورد باعث افزایش تقاضا برای توکن‌های اتریوم شده است.

کارمزد تراکنش‌های اتریوم

کارمزد تراکنش‌های اتریوم

ظاهراً با پدید آمدن این پروژه‌ها، بازارر حوزه کارمزدهای اتریوم شکل رقابتی‌ به خود گرفته است و حالا معامله‌گران این بازار برای اینکه سریع‌تر بتوانند معاملات خود را انجام دهند، زیر بار پرداخت کارمزدهای بیشتری رفته‌اند. ظاهراً افزایش کارمزدها از اوایل ماه جاری میلادی پس از به ورود توکن‌های سوشی به بازار شروع شد و حالا میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم تقریباً به ۸٫۲۵ دلار رسیده است.

ظاهراً نسبت به سال گذشته در همین زمان این کارمزدها تقریباً ۱۳۷ درصد افزایش یافته‌اند. با افزایش کارمزدها، درآمد ماینرهای این شبکه هم تا حدی زیادی افزایش یافته است. این افزایش درآمد باعث شد ماینرهای جدیدی تصمیم به ورود در بازار اتریوم بگیرند. در نتیجه این اتفاق موجب شد تا هش ریت شبکه هم افزایش یابد. ظاهراً هش ریت شبکه وارد فاز صعودی شده است و باید منتظر شکسته شدن رکورد قبلی باشیم. کارشناسان بر این باور هستند که افزایش هش ریت نکته مثبتی برای این ارز دیجیتال می‎باشد.

منبع:

https://www.cryptoglobe.com/latest/2020/09/cumulative-ethereum-transaction-fees-more-than-double-those-of-bitcoin-so-far-this-year

اشتراک‌گذاری

من حامد مهزادگان فعال در عرصه خرید و فروش ارزهای دیجیتال و دنبال کننده اخبار دنیای تکنولوژی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *