عرضه یورو دیجیتال

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که باید هرچه سریع‌تر عرضه یورو دیجیتال را شروع کنیم

دیروز گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه بانک مرکزی اروپا اعلام کرده است که باید هرچه سریع‌تر برای عرضه یورو دیجیتال مهیا شویم و در صورت نیاز بتوانیم آن را وارد بازارهای مالی کنیم.

در این گزارش پنجاه صفحه‌ای اشاره شده است که ظاهراً بانک مرکزی اروپا قصد دارد یورو دیجیتال را به عنوان مکمل ارز رایج این کشور معرفی کند و فعلاً قصد جایگزینی آن به جای یورو را ندارد. ظاهراً کارگروه یوروسیستم مسئول تدوین این گزارش بوده است و شورای سیاست‌گذاری بانک مرکزی اروپا مهر تاییدی بر آن زده است.

محوریت فعالیت این کارگروه ارز دیجیتال ملی می‌باشد و آن‌ها سعی دارند هرچه سریع‌تر یورو دیجیتال وارد بازارهای مالی کنند. آقای لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا بیان کرده است که اروپایی به سرعت در حال گرایش به ارزهای دیجیتال هستند و می‌خواهند که پول‌های خود را در این بازار سرمایه‌گذاری کنند چون اعتقاد دارند که در حال حاضر سود این بازار به مراتب بیشتر از بازار سهام می‌باشد.

عرضه یورو دیجیتال

عرضه یورو دیجیتال

او در ادامه گفت متاسفانه ما خیلی زودتر باید به فکر عرضه یورو دیجیتال را می‌کردیم و حالا باید هرچه سریع‌تر آن را آماده عرضه به بازارهای جهانی نماییم. بانک مرکزی اروپا در ادامه گزارشش بیان کرده است که یورو دیجیتال قرار است شکل الکترونیکی ارز اتحادیه اروپا باشد و ما سعی داریم تا شهروندان و شرکت‌های اروپایی بتوانند از آن به راحتی استفاده کنند. با عرضه این ارز تجربه افراد درباره پرداخت‌ها بهبود می یاید.

همچنین به تازگی اتحادیه اروپا بعد از بررسی چالش‌های پیش رو برای عرضه این پروژه بالاخره بعد از گذشت یکسال یورو دیجیتال را ثبت اختراع کرد تا افراد سودجو نتوانند از آن در راستای اهداف شان استفاده کنند.

منبع:

https://www.theblockcrypto.com/post/79653/european-central-bank-report-digital-euro?utm_source=rss&utm_medium=rss

اشتراک‌گذاری

من حامد مهزادگان فعال در عرصه خرید و فروش ارزهای دیجیتال و دنبال کننده اخبار دنیای تکنولوژی هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *