اعضای ارشد صرافی BitMEX

کیفرخواست‌های صادر شده برای اعضای ارشد صرافی BitMEX یک سیگنال برای همه است

آیا صرافی BitMEX برای شکست دادن خیلی بزرگ است یا اینکه اتهامات تهدید جدی است؟ صبح روز اول اکتبر، مقامات دولت ایالات متحده در نیویورک برای چهار نفر از اعضای ارشد صرافی BitMEX ، صرافی معروف “wild card” مستقر در هنگ کنگ، کیفرخواست صادر کردند. با وجود این، مبادله رمزنگاری هنوز به خدمات خود ادامه می‌دهد.

صرافی BitMEX  یکی از بزرگ‌ترین مبادلات رمزنگاری در جهان است و شهرت زیادی در “آشنایی با مشتری و روشهای شناسایی مشتری” کاربران خود دارد. علاوه بر آن، کاربران مجاز محدودیت زیادی برای برداشت با حداقل و بدون KYC دارند. پس از انجام برخی تحقیقات، مشخص شد که این شرکت از یک ساختار سازمانی پیچیده بین‌المللی استفاده می‌کند.

به این صورت که این مرکز ثبت نام خود را در سیشل، با دفاتر در هنگ کنگ و نیویورک ترویج می‌کند. اگرچه از نظر حقوقی به احتمال زیاد این مورد قابل اختلاف است. این شرکت اغلب در پنج صرافی برتر بین‌المللی بوده است.

چقدر اتهامات اعضای صرافی BitMEX جدی است؟

اتهامات اعضای صرافی BitMEX

ایالات متحده عادت دارد که برای دریافت استرداد بین‌المللی افراد تحت تعقیب تحت قوانین ایالات متحده، اتهامات “ملایم” در مورد ضمانت نامه‌ها را ذکر کند. پس از ورود متهمان به ایالات متحده، اتهامات با اضافه شدن اتهامات اضافی برداشته می‌شود.

دلیل این اقدام این است که هر کشوری این قوانین پیچیده ایالات متحده را به ویژه در رابطه با پولشویی و جرایم مالی به رسمیت نمی شناسد. استرداد را می‌توان با رعایت قوانین نرم انجام داد، در حالیکه اتهامات پس از حضور در ایالات متحده در این کشور بهبود می‌یابد.

مقالاتی که مقامات منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد، که اتهامات شدیدتری از جمله نقض تحریم‌های بین‌المللی در پی اتهامات وارده به صرافی BitMEX  نیز وجود دارد. شایعه در نیویورک نشان می‌‌دهد که مقامات فدرال معتقدند صرافی BitMEX  به احتمال زیاد “نقطه جهش” برای کشورهایی مانند ایران و کره شمالی برای خارج شدن از موقعیت رمزنگاری شده است.

در این صورت، توانایی انجام چنین کاری به آن‌ها امکان‌پذیر است که سطح زیادی را به همراه دارد. نقض تحریم‌های بین‌المللی، به ویژه در مورد ایالات متحده، مسئله عظیمی است.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/indictments-issued-for-bitmex-senior-team-are-a-signal-to-all

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *