خدمات SEC

به نظر می‌رسد خدمات SEC هنوز با برنامه ابر انجام نمی‌شود!

تحقیقات SEC در مورد شرکت بازرگانی رمزنگاری، که جریمه ۳۰۰٫۰۰۰ دلاری در ماه جولای پرداخت کرد، ظاهراً ادامه دارد. طبق گزارشی که از سوی کوین تلگراف منتشر شده است، در ماه جولای، کمیسیون بورس و اوراق بهادار در کنار کمیسیون معاملات آتی کالا، برنامه ابر را به دلیل ارائه معاملات در دارایی‌های مصنوعی جریمه کرد.

در آن زمان، به نظر می‌رسید این کار پایان ماجراست. با این حال، SEC در پاسخ به درخواست آزادی اطلاعات کوین تلگراف، جزئیاتی را در مورد برنامه ابر بیان نمود و SEC به FOIA در خصوص معافیت ۵ U.S.C اشاره کرد. معافیتی که فقط برای تحقیقات در حال انجام اعمال می‌شود. این معافیت در شرایطی اعمال می‌شود که انتشار معلومات منطقی در روند اجرای قانون تداخل ایجاد کند.

پاسخ SEC جزئیات تحقیقات در حال انجام را ارائه نداد، و مراقب بود تا بیان کند که این بدان معنا نیست که کمیسیون هنوز برنامه ابر را به چیزی متهم می‌کند: “ادعای این معافیت نباید به عنوان نشانه‌ای از سوی کمیسیون یا کارکنان آن باشد، یا که هرگونه نقض قانون در مورد هر شخص، نهاد یا امنیتی رخ داده باشد. “

نتیجه تحقیقات SEC در خصوص برنامه ابر

نتیجه تحقیقات SEC در خصوص برنامه ابر

آنچه دقیقاً SEC در حال تحقیق آن است، همچنان حدس و گمان است. اما باید چیزی باشد که منجر به تشکیل پرونده دیگری گردد. یک نماینده دفتر کمیسیون FOIA به کوین تلگراف گفته است که “ممکن است مواردی وجود داشته باشد که آن‌ها سعی می‎کنند قبل از پایان تحقیقات کلی آن‌ها را ببندند”. مشخص است که این یک سیاست سازمانی است، که تا تحقیقات آن‌ها تمام نشده است، در مورد این تحقیقات اظهار نظر نکنند.

جریمه‌های اولیه‌ای که برای برنامه ابر اعمال شد نسبتاً ناچیز بود و در مجموع فقط ۳۰۰۰۰۰ دلار بود. با این حال، این یک پیام قوی به حوزه قضایی SEC ارسال کرد. ابر در کالیفرنیا و همچنین فیلیپین دفاتر دارد. خدماتی که SEC و CFTC به آن دستور توقف دادند خدمتی نبود که این شرکت به کاربران آمریکایی ارائه دهد.

در عوض، این نوعی بازتولید مصنوعی حرکات قیمت در بازارهای اوراق بهادار ایالات متحده برای سرمایه‌گذاران خرده فروش در خارج از ایالات متحده بود. استدلال‌هایی وجود داشت که ماموریت هر دو کمیسیون – برای حمایت از سرمایه‌گذاران آمریکایی – اعمال نخواهد شد.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/it-looks-like-the-sec-isn-t-done-with-trading-app-abra-just-yet

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *