بیت کوین

زن آمریکایی به خاطر استخدام قاتل با کمک پرداخت بیت کوین دستگیر شد

به تازگی خبری منتشر شد مبنی بر اینکه یک زن آمریکایی ساکن نوادا، آمریکا متهم به پرداخت پنج هزار دلار به وسیله بیت کوین برای استخدام قاتلی شده است. او درصدد بود تا با استخدام این قاتل شوهر سابق خودش را از میان بردارد. فلکینز سی و شش ساله، متهم به پرداخت دوازده بیت کوین جهت استخدام قاتلی شد.

ظاهراً در آن زمان قاتل نتوانسته فرد مورد نظر را به قتل برساند و همچنین بعد از ورود این پرونده به دادگاه مشخص شد که ردپای قاتل در پرونده دیگری هم یافت شده است. مقامات قضایی اعلام کردند که ماموران سازمان امنیت ملی توانستند با زدن رد بیت کوین‌ها حساب کاربری قاتول را در وب سایت لوکال بیت کوینز پیدا کنند. ظاهراً قاتل سر مبلغ پرداختی با فلکینز به توافق نرسیده است و معامله بهم خورده است، اما قاتل تمام چت‌ها و بیشتر ردپاهای دیجیتالی خودش را پاک کرده است تا بعدا کسی نتواند او ردیابی کند.

بیت کوین

بیت کوین

حالا مقامات قضایی آمریکا نشانه‌هایی مبنی بر حضور این قاتل بدنام در دارک وب پیدا کرده و ظاهراً او تبدیل به مظنون اصلی چندین پرونده قتل شده است. پرونده‌هایی که هزینه قتل در آن‌ها به وسیله بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پرداخت شده است.

وزارت امنیت آمریکا مدتی پیش بیانیه‌ای درباره استفاده از ارزهای دیجیتال برای مقاصد مجرمانه داده بود و در آن آماده است که مردم زیادی فکر می‌کنند که نمی‌شود تراکنش‌های انجام شده به وسیله ارز دیجیتال را رهگیری کرد و می‌توانید به صورت کاملاً ناشناس اقدام به تامین مالی جرایم کنید، اما این تفکر کاملاً غلط است و تنها افراد حرفه‌ای قادر به پاک کردن رد خود از دنیای دیجیتال هستند و هر شهروند عادی نمی‌تواند چنین کاری را انجام دهد.

منبع:

https://www.coindesk.com/nevada-woman-charged-in-bitcoin-murder-for-hire-as-a-mystery-hacker-again-turns-tipster

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *