قوانین سخت برای ارزهای دیجیتال

وزارت دارایی روسیه: قوانین سختی را برای ارزهای دیجیتال وضع خواهیم کرد

به تازگی وزارت اقتصاد و دارایی با هدف جلوگیری از فرارهای مالیاتی و دیگر تخلفاتی که مرتبط با ارزهای دیجیتال هستند اعلام کرد که سعی دارد قوانین سخت جدیدی را برای ارزهای دیجیتال وضع کنند تا نظارت بر تراکنش‌های انجام شده به وسیله رمز ارزها افزایش یابد.

ظاهراً وزارت اقتصاد و دارایی روسیه سعی دارد تا استانداردهای جدیدی در زمینه گزارش‌دهی به قانون دارایی دیجیتال روسیه وضع کند. رئیس جمهور وقت روسیه آقای پوتین قانون دارایی‌های دیجیتال در تیر ماه امسال امضا کرد.

ظاهراً این قوانین به منظور کاهش استفاده نادرست از ارزهای دیجیتال در زمینه پولشویی، فرار مالیاتی و اعمال مجرمانه اعمال خواهند شد. ظاهراً روسیه فقط خرید و فروش ارزهای دیجیتال را در طی این قانون آزاد کرده است و تا به امروز هنوز قانونی بابت استفاده از ارزهای دیجیتال جهت پرداخت وضع نکرده است.

وضع قوانین سخت برای ارزهای دیجیتال

قوانین سخت برای ارزهای دیجیتال

طبق این قانون تمام کاربرانی که در کیف‌های پولشان بیشتر از صد هزار روبل روسیه باشد باید تراز مالی، آدرس کیف پول و از همه مهم‌تر سوابق تراکنش‌های انجام شده را به مقامات رسمی اعلام کنند. در صورت تخطی از این امر جریمه نقدی و تا حداکثر سه سال زندان برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

همچنین استفاده از ارزهای دیجیتال برای انجام جرائم می‌تواند بسته به آن جرم، حکم اعدام داشته باشد. ظاهراً موارد اضافه شده به این قانون از سال ۲۰۲۱ اجرا می‌شوند. همچنین معامله‌گران حوزه رمز ارزها باید از سال ۲۰۲۱ تمامی گزارش‌های مالی خود را به مامورهای اداره مالیات اعلام کنند. همچنین کاربران باید آدرس آی پی و مقدار روبلی که در اختیار دارند را در این گزارش‌ها ذکر کنند. اگر از این امر سرپیچی شود، حساب کاربران مسدود می‌شود و دیگر اجازه فعالیت نخواهند داشت.

منبع:

https://www.theblockcrypto.com/linked/78721/russias-ministry-of-finance-proposes-higher-reporting-standards-for-cryptocurrency?utm_source=rss&utm_medium=rss

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *