استفاده از فناوری بلاکچین IBM

بانک مرکزی تایلند ۱٫۶ میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی در بلاک‌چین IBM منتشر می‌کند

بانک تایلند اولین پلتفرم اوراق قرضه پس‌انداز مبتنی بر بلاک‌چین را صادر کرده است. طبق گزارشی که از سوی کوین تلگراف منتشر شده است، بانک تایلند با استفاده از فناوری بلاک‌چین IBM، اولین پلتفرم انتشار اوراق پس‌انداز دولتی مبتنی بر بلاک‌چین را راه اندازی کرد.

طبق اعلام رسمی IBM در ۵ اکتبر سال ۲۰۲۰، طی دو هفته پس از راه اندازی، بانک مرکزی بیش از ۱٫۶ میلیارد دلار اوراق پس‌انداز فروخت. گفته می‌شود استفاده از فناوری بلاک‌چین IBM زمان انتشار اوراق را از ۱۵ روز به تنها دو روز کاهش داده است. علاوه بر آن افزایش کارایی فرآیند، هزینه عملیاتی و اعتبار سنجی زاید اسناد مربوط به انتشار اوراق را نیز کاهش داده است.

بلاک‌چین IBM به همراه بانک مرکزی با هفت موسسه دیگر از جمله دفتر مدیریت بدهی عمومی، شرکت سپرده‌گذاری اوراق بهادار تایلند، انجمن بازار اوراق قرضه تایلند و چهار بانک دیگر همکاری کردند. بانک تایلند ممکن است به زودی استفاده از فناوری بلاک‌چین را در سایر اوراق قرضه منتشر شده توسط دولت برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و عمده‌فروشی نیز گسترش دهد.

نقش بانک مرکزی تایلند در استفاده از فناوری بلاک‌چین IBM

نقش بانک مرکزی تایلند در استفاده از فناوری بلاکچین IBM

بانک مرکزی تایلند به طور فعال در فضای بلاک‌چین و ارز رمزنگاری شده نقش داشته است. در ماه ژوئن، این بانک یک آزمایش آزمایشی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی خود – بات دیجیتال – برای آزمایش آن با شرکت‌های بزرگ انجام داد.

در ماه بعد، همچنین گزارش شد که این بانک قصد دارد از ارز دیجیتال خود برای معامله با سازمان پول هنگ کنگ استفاده کند. بانک تایلند نیز در حال پیگیری قراردادهای هوشمند و موارد استفاده مالی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال ملی خود است. تا بتواند از فناوری بلاک‌چین IBM در معاملات جهانی خود استفاده سودمند و نتیجه‌بخش داشته باشد.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/thai-central-bank-issues-1-6b-in-government-bonds-on-ibm-blockchain

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *