v

دادگاه‌های ونزوئلا؛ بورس اوراق بهادار غیرمتمرکز به روی تمام دنیا باز است

دادگاه ونزوئلا در طی محاکمه ۹۰ روزه‌ای که برای بورس اوراق بهادار غیرمتمرکز برگزار نمود، اعلام کرده است که از «دارایی‌های دیجیتال جایگزین» و ارزهای فیات حمایت می‌کند. ریاست ملی اوراق بهادار ونزوئلا بیان نموده است که قصد دارد با رمزنگاری در این کشور در بورس غیر متمرکز به معامله بپردازد. که در اصل هدف آن دسترسی داشتن جهانی به دیگر کشورها، با وجود تحریم‌های بین‌المللی است.

کوین تلگراف گزارش داد که اخبار مربوط به مجوز بورس اوراق بهادار غیرمتمرکز ونزوئلا در روزنامه رسمی این کشور، به شماره ۶،۵۷۸، در تاریخ ۲۹ سپتامبر منتشر شد. این صرافی که با نام BDVE معروف است و وب سایت آن ادعا می‌کند که این پلتفرم “اولین بورس اوراق بهادار غیرمتمرکز در جهان” را تشکیل می‌دهد.

این نکته برجسته است که کاربران “از هرجای دنیا” و “بدون محدودیت” می‌توانند به صرافی دسترسی داشته باشند. هر دو ارز فیات و “دارایی‌های دیجیتال جایگزین” در BDVE معامله می‌شوند. “[BDVE] بخش جدید و ابتکاری بازار سهام را نشان می‌دهد، که با استفاده از فن‌آوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی جدید، امنیت و کنترل دارایی‌های مالی سرمایه‌گذار را فراهم می‌کند.”

آیا ممکن است به صرافی بورس اوراق بهادار غیر متمرکز اجازه معامله ارزهای دیجیتالی داده شود؟

صرافی بورس اوراق بهادار غیر متمرکز

مقام محلی اوراق بهادار تعیین می‌کند که آیا پس از پایان دوره ۹۰ روزه آزمایشی، به صرافی مجوز ادامه تجارت داده می‌شود یا خیر. در دفترچه راهنمای این پلتفرم اشاره شده است که اوراق بهادار معامله شده در این پلتفرم شامل نشانه‌های ERC-223 یا ERC-721 یا رمز سوم “بسته‌بندی شده” است.

در حالیکه این سند حاوی کلمه اتریوم نیست، اما استفاده از استاندارد رمزهای معروف اتریوم (ETH) نشان می‌دهد که این پلتفرم ممکن است بر روی اتر ساخته شود. با کمال تعجب، در این راهنما ذکر نشده است که آیا ارز رمزنگاری شده ملی نفت ونزوئلا El Petro توسط صرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد یا خیر.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/venezuela-trials-decentralized-stock-exchange-open-to-the-world

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *