شماره تماس : 09106655008

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

منظور از آخرین قیمت در جدول فوق، قیمت آخرین معامله ای است که بر روی جفت ارز مورد نظر انجام گرفته است.

جفت ارز
صرافی/مارکت
قیمت واقعی
تغییرات 24 ساعته
تغییرات 7 روزه
حجم معاملات

آشنایی با قیمت ارزهای دیجیتال

بازارهای مالی از جمله کریپتوکارنسی یا همان ارزهای دیجیتال همیشه بازارهای هیجان انگیزی بوده و عده ی زیادی از افراد را به خود جذب می کنند. قطعا قیمت در این بازارها حرف نخست را می زند و در اختیار داشتن یک مرجع مناسب برای اطلاع لحظه ای از قیمت ارزهای دیجیتال یکی از مهمترین مواردی است که در این بازارها به آن نیازمند هستیم.

قیمت ارزهای دیجیتال و عامل های موثر بر آن

اگر شما هم تجربه ی کار کردن در بازارهای مالی مانند فارکس، کریپتو و سایر مواردی از این دست را داشته باشید حتما در جریان هستید که قیمت در این بازارها به صورت لحظه ای در حال تغییر است. به همین دلیل است که معامله کردن در این بازارها ممکن است گاهی با سود و گاهی با ضرر همراه باشد. البته خوب است بدانید همین تغییرات قیمتی هستند که می توانند بستر این سود‌دهی و یا گاها زیان دهی را فراهم کند. رمزارزها در مقایسه با بازارهای دیگر ثبات کمتری داشته و به همین علت است که پیش بینی آینده ی آنها از سایر بازارهای مالی کمی سخت تر است. اما چیزی که قصد داریم در این مطلب بر روی آن تمرکز کنیم قیمت دقیق ارزهای دیجیتال و عامل هایی است که سبب تغییر در آن می شود. در گام نخست باید بدانید که نمی توان یک اصل مشخص و معین را برای تعیین قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ذکر کرد، بلکه مجموعه ای از عوامل می توانند بر قیمت رمزارزها تاثیرگذار باشند. تریدرها معمولا با بررسی گذشته ی یک رمزارز و نیز خبرهایی که در مورد آینده ی آن وجود دارد در مورد قیمت آن یا شاید بهتر باشد بگوییم بهترین قیمت ارز دیجتال تصمیم می گیرند و نقطه ی ورود خود را مشخص می کنند. این عامل ها را می توان به شرح زیر به شمار آورد:

عرضه و تقاضایی که برای رمز ارز مورد نظر وجود دارد

. نحوه ی ماین کردن ارز دیجیتال مورد نظر و سختی و یا آسانی آن

چگونگی قانونگذاری های موجود برای این رمزارز

اقبال عمومی به رمزارز مورد نظر

قیمت بیت کوین به عنوان لیدر بازار کریپتو

در ادامه به بررسی مختصر هر یک از این عامل ها می پردازیم.

عرضه و تقاضایی که برای رمز ارز مورد نظر وجود دارد

نخستین پارامتر اثرگذار بر روی قیمت دقیق ارزهای دیجیتال را می توان میزان عرضه و تقاضایی به شمار آورد که برای ارز مورد نظر وجود دارد. قطعا هر قدر که میزان تقاضا برای خرید ارز مورد نظر بالاتر باشد آنگاه قیمت هم به همان نسبت افزایش پیدا می کند و در مقابل هر چقدر فشار فروش برای یک رمز ارز بالا باشد آنگاه قیمت آن سیر نزولی را در پیش خواهد گرفت.

نحوه ی ماین کردن ارز دیجیتال مورد نظر و سختی و یا آسانی آن

مورد بعدی که بر روی قیمت لحظه ای ارز دیجیتال می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد سختی است که برای ماین کردن یا همان استخراج رمزارز مورد نظر در بستر بلاک چین آن وجود دارد. هرقدر بلاک چین مربوط به یک ارز دیجیتال دارای پیچیدگی بیشتری باشد و در عین حال هم امنیت آن بالاتر باشد آنگاه استخراج ارز مورد نظر دشوار تر خواهد بود. همین امر سبب می شود قیمت این رمزارز افزایش پیدا کرده و ارزش آن بیشتر شود. نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که هر قدر که رمز ارزی که قصد استخراج آن را دارند پروسه ی سخت تر و پیچیده تری برای ماین کردن داشته باشد به تبع آن دستیابی به باقیمانده ی آن سخت تر بوده و فرایند استخراج و به دست آوردن آن هم پیچیده تر می شود و افراد دیرتر می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

چگونگی قانونگذاری های موجود برای این رمزارز

معمولا قانون هایی که در کشورهای مختلف در مورد بازار کریپتوکارنسی و یک رمزارز وجود دارند و همچنین محدودیت هایی که برای سرمایه گذاری برای تریدرها و به طور کلی افراد وضع می شود ممکن است بر روی قیمت دقیق ارزهای دیجیتال در آن کشور تاثیر گذار بوده و سبب کاهش و یا افزایش در قیمت آنها شود. برای نمونه اگر در کشوری شاهد مالیات های سنگین برای دارایی های نقدی افراد باشیم آنگاه سرمایه گذاران در این کشور ترجیح می دهند دارایی خود را وارد بازار کریپتو کرده تا بتوانند قانون های پرداخت مالیات را اصطلاحا دور بزنند. مثال دیگری که در این زمینه مطرح می شود به رسمیت شناخته شدن یک رمز ارز در یک کشور است. این مورد می تواند تاثیرات بسزایی در جهت مثبت بر روی قیمت ارز دیجیتال مورد نظر داشته و سبب بالا رفتن قیمت آن رمزارز شود. در مقابل ممنوع به حساب آوردن برخی از این ارزها و یا به طور کلی سرمایه گذاری در این بازار مالی می تواند تبعات منفی برای ارز مورد نظر داشته باشد.

اقبال عمومی به رمزارز مورد نظر

یکی از مهمترین عامل ها که به نوعی دنباله روی عرضه و تقاضا است بحث اقبال و پذیرش عمومی برای یک رمزارز است که می تواند سبب تاثیراتی بر روی قیمت رمزارزهای دیجیتال شود. به این شکل که اگر یک رمزارز به وسیله ی عموم مردم و همچنین نهادهای معتبر مانند بانک ها با اقبال عمومی مواجه شود و بتواند توجه سرمایه گذاران بزرگ را به خود جلب کند و چنین سرمایه گذاری هایی صورت گیرند انگاه می توان گفت که قیمت آن ارز می تواند جهش خوبی را به سمت بالا تجربه کند. عکس این مطلب هم صادق بوده و در صورتی که هنگام عرضه ی یک رمز ارز اقبال عمومی با آن همراه نباشد و پذیرش از سوی عموم اتفاق نیفتد آنگاه قیمت آن به احتمال زیاد در مسیر نزول قرار خواهد گرفت.

قیمت بیت کوین به عنوان لیدر بازار کریپتو

در نهایت هم عامل نهایی که بر روی قیمت رمزارزهای دیجیتال موثر است را می توان تغییرات قیمتی بر روی بیت کوین به شمار آورد. با توجه به اینکه بیت کوین لیدر و رهبر این بازار است افت و یا نزول آن می تواند بر روی قیمت سایر رمزارزها تاثیرات مثبت و یا منفی بگذارد و سبب صعود و یا نزول قیمت آنها شود

مشاهده بیشتر